30 автоцистерн з ЗВГ застрягли на кордоні

15.02.2017

Представники митної служби ДФС зупиняють для відбору проб автомобільні партії ЗВГ. Недостатня кількість пробовідбірників призводить до багатоденних простоїв ресурсу на кордоні. Про це OilNews повідомили імпортери зрідженого газу.

 

Як повідомляють постачальники, Автоматична система оцінювання ризиків, встановлена ​​на митниці, вимагає відбору проб кожної партії ЗВГ.

 

Так, в п'ятницю, 10 лютого, було зупинено більшість автоцистерн, які йшли з Білорусі в Україну на вимогу для відбір проб ЗВГ. «При цьому на 30 автопоїздів, які перебували на чернігівському прикордонному переході, було видано лише 20 пробовідбірників, тобто, всього на 10 машин (по дві проби на партію: основна і арбітражна - ON).

 

При цьому трейдери повідомляють про відмову представників митниці приймати пробовідбірники сторонніх організацій, посилаючись на зміни в порядку відбору проб. «Ніякої системності у відборі проб немає. З двох газовозів одного імпортера один затримали, другий оформили. Посилаються на автоматичну систему, в той же час деякі затримані автоцистерни, на які не вистачило пробників, через кілька годин відпустили, інші продовжують чекати своєї черги на тестове повідомлення. Очевидно, деяким вдається вирішити питання на місці», - розповів один з потерпілих постачальників ЗВГ.

 

Перевагою поставок газу малими партіями є хороша логістика, що дозволяє уникати великих витрат на транспортування, доставляти ЗВГ в один день.

 

У той же час затримки поставок призводять до різкого зростання собівартості ЗВГ. Так, простий газовоза в одну добу, за словами імпортерів, обходиться в 50-70 грн / т. Відповідно, простий в 3-4 дня робить поставку газу автонормами збитковою.

 

«Ми простояли всі вихідні, я втратив вже 2 800 грн / т. Це перешкода створено штучно, за старою схемою. З пробовідбірниками, яких всього 20-30 на всю країну, для того щоб «потрусити» збільшився потік автомобільного імпорту газу», - сказав один зі столичних трейдерів.

 

Поставки автогазу автомобільним транспортом здійснюються переважно з Білорусі: з Мозирського НПЗ, Речицького ГПЗ (обидва - Гомельський район) та ДПС у місті Вітебську. Поставки ведуться переважно на Державну податкову службу і АГЗП в прикордонні області (Київська, Житомирська, Чернігівська, Сумська, Рівненська та ін.). Оператори ринку не пов'язують виниклі проблеми імпорту автонормами з посиленням тиску СБУ на ряд великих постачальників ЗВГ. «Події, швидше за все, не пов'язані, але загальна тенденція до надання корупційного тиску на наш зростаючий ринок очевидна», - заявив один зі співрозмовників OilNews.

 

Нагадаємо, що ситуація з імпортом ЗВГ різко загострилася в зв'язку з введенням санкцій МЕРТ проти 16 компаній-учасників ринку ЗВГ, а також забороною «Укрзалізниці» регіональним підрозділам на експлуатацію 161 вагона-цистерни, завантаженій зрідженим газом.

За матеріалами:oilnews

Всі новини