ОПЕК + починає замислюватися про майбутнє

22.01.2018

Міністерський комітет з моніторингу виконання угоди ОПЕК + в неділю провів в Омані своє перше в 2018 році засідання. Всупереч очікуванням багатьох учасників ринку, на зустрічі неодноразово обговорювали майбутня стратегія виходу з угоди, а навпаки, можливість продовжити співпрацю по її завершенні.

 

На даний момент угода ОПЕК + про скорочення видобутку нафти діє до кінця 2018 року. В його рамках ОПЕК і ряд країн які не входять в організацію (ОПЕК +) домовилися про скорочення своєї здобичі сумарно на 1,8 мільйона барелів на добу з рівня жовтня 2016 року, з яких 300 тисяч припадають на Росію.

 

В моніторинговий комітет, створений для контролю за дотриманням віденського угоди і вироблення рекомендацій щодо його корегування, входять представники Саудівської Аравії, Венесуели, Кувейту, Алжиру, Оману і Росії.

 

ПОРА ЗАМИСЛИТИСЯ ПРО МАЙБУТНЄ?

 

Майбутній формат співпраці країн ОПЕК + по завершенні віденської угоди поки не визначений. Часу для цього ще досить. Однак, судячи із заяв учасників зустрічі в Омані, ОПЕК + вже починає про це замислюватися.

 

Міністр енергетики РФ Олександр Новак, в свою чергу, після засідання розкрив деякі деталі майбутнього ОПЕК + - точніше, поки лише начерки.

 

За його словами, ОПЕК + після закінчення діючої угоди може продовжити співпрацювати в консультаційному форматі. Країни-учасниці будуть періодично зустрічатися для консультацій щодо ситуації на ринку нафти, попередньо домовившись про періодичність таких зустрічей. При цьому число учасників цих консультацій може бути розширено з поточних 24 країн, що беруть участь в угоді ОПЕК +.

 

СПРАВЖНЄ ОПЕК +

 

Поки ж угода ОПЕК + продовжує діяти, і міністри країн-учасниць підкреслюють, що говорити про її завершення рано. Основна мета угоди - баланс попиту і пропозиції на ринку нафти - ще не досягнута.

 

Основним показником відновлення такого балансу має стати зниження комерційних запасів нафти і нафтопродуктів в світі до середнього значення за останні 5 років. За словами аль-Фаліха, з початку 2017 року по поточний момент надлишок запасів скоротився з 340 мільйонів барелів до 120 мільйонів барелів. При цьому повного відновлення балансу на ринку міністр очікує наприкінці 2018 - початку 2019 року.

 

Моніторинговий комітет повідомив, що країни ОПЕК + за підсумками грудня виконали свої зобов'язання за угодою про скорочення видобутку на рекордні 129%, а в середньому за весь 2017 рік - на 107%. За підсумками засідання комітету всі країни ОПЕК + підтвердили прихильність своїми зобов'язаннями в рамках угоди. При цьому аль-Фаліх висловив упевненість, що ситуація на ринку нафти в результаті дії угоди продовжить поліпшуватися.

За матеріалами:oilexp

Всі новини