Американська торгова палата розробить новий кодекс про надра

20.07.2016

Американська торгова палата (АСС) запропонувала три напрямки реформування ринку видобутку вуглеводнів в Україні. Про це в ході спільного з Асоціацією газодобувних компаній круглого столу заявив президент палати Андрій Гундер, передає кореспондент OilNews.

 

Зокрема, в АСС вважають, що в Україні потрібно реформувати оподаткування видобутку вуглеводнів, на практиці реалізувати закон про ринок природного газу і провести регуляторну реформу.

 

Щодо регуляторної реформи палата вже створила ініціативну групу і розпочала роботу над розробкою нового кодексу про надра, який повинен зробити прозорою процедуру видачі спеціальних дозволів і усунути протиріччя з існуючим законодавством.

 

«Ми закликаємо уряд і Верховну Раду прийняти до уваги всі запропоновані нами механізми ефективного реформування нафтогазового сектора, оскільки вони можуть перетворити Україну на самодостатню, енергетично забезпечене і конкурентоспроможну державу», - заявив Гундер.

 

Крім цього, учасники круглого столу відзначили, що податкова реформа передбачає обґрунтування ренти в розмірі 12% і перехід в перспективі на фіскальну систему, яка базується на оподаткування доходу. «Це середньоєвропейський рівень податку, який дозволить конкурувати за іноземний капітал», - відзначили в Асоціації газодобувних компаній, додавши, що рента повинна складатися з двох частин: 10% повинні направлятися до державного бюджету, 2% - безпосередньо в місцеві бюджети.

 

Як повідомляв OilNews, 12 липня Асоціація газодобувних компаній і Американська торгова палата в Україні підписали меморандум про співпрацю. Обидві сторони погодилися розглядати взаємовигідне співробітництво як інструмент реалізації в сприянні збільшенню видобутку вуглеводнів, дерегуляції та прозорості в газовому секторі і функціонуванню конкурентного, прозорого ринку.

 

Раніше такий же меморандум АСС підписала з ПАТ «Укргазвидобування».

За матеріалами:oilnews

Всі новини