Американські компанії відкриють в Саудівській Аравії нові заводи

18.05.2017

Держнафтокомпанія Саудівської Аравії Saudi Aramco має намір підписати угоди як мінімум з 10 компаніями з США під час візиту американського президента Дональда Трампа в королівство в цьому місяці. Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на свої компетентні джерела.

 

Очікується, що угоди будуть підписані 20 травня. В рамках цих контрактів американські компанії відкриють нові заводи в Саудівській Аравії, також вони займуться навчанням місцевих кадрів. Повідомляється, що за допомогою цих контрактів Aramco збирається наростити до 2021 року частку нафтогазового обладнання місцевого виробництва до 70% до 2021 року. Ймовірно, Aramco також підпише додаткову угоду про створення спільного підприємства (СП) з Jacobs Engineering з управління проектами.

 

Також Bloomberg зазначає, що ні Aramco, ні представники таких компаній як Baker Hughes, McDermott, Halliburton і Jacobs не стали давати коментарі по суті справи. Так само як і інші компанії - GE, Schlumberger, Weatherford, Nabors, Rowan і KBR.

 

Нагадаємо також, що Саудівська Аравія очікує, що експорт нафти в наступному році принесе в її скарбницю 127 млрд доларів. Тобто на 46% (майже в півтора рази!) більше, ніж в 2016 фінансовому році. Це випливає з проекту державного бюджету-2017.

 

Очевидно, Ер-Ріяд розраховує на серйозний підйом цін на нафту завдяки втіленню в життя домовленостей про глобальне зниження нафтовидобутку.

 

Проблема бюджетного дефіциту гостро стоїть перед Саудівською Аравією з минулого року. Через низькі ціни на нафту витрати королівської скарбниці в 2015-му перевищили доходи майже на 100 млрд доларів. У 2016 році дефіцит очікувався в розмірі під 90 млрд доларів.

 

Саудівська Аравія, звичайно, вживає заходів фінансового оздоровлення. У жовтні королівство організувало розміщення держоблігацій на загальну суму 17,5 млрд доларів. На 2018 рік запланована приватизація 5% нафтової держкорпорації Saudi Aramco, що принесе в скарбницю ще близько 100 млрд доларів.

За матеріалами:oilexp

Всі новини