Американський податок на мексиканську нафту стане подарунком для Канади

31.01.2017

Ввівши неоднозначний податок в 20% на імпорт мексиканської нафти, президент Дональд Трамп робить подарунок канадським нафтовим компаніям, що працюють з бітумінозними пісками і конкуруючим на американському ринку з важкої мексиканської нафтою. Про це повідомляє Oilexp.

 

Ідея ввести податок на імпорт мексиканської нафти з'явилася у Трампа через кілька днів після того, як 45-й президент США схвалив відродження будівництва нафтопроводу Keystone, за яким передбачається транспортувати сиру нафту з Західної Канади в США. На думку експертів, такий податок призведе до збільшення вартості імпортованої з Мексики нафти приблизно на 20%, що дозволить Канаді - найбільшому імпортеру «чорного золота» в США - наростити обсяги поставок.

 

Податок, який прес-секретар Білого дому Шон Спайсер охарактеризував як «теоретичний», буде застосовуватися до таких країн як Мексика, з якими США мають дефіцит торгового балансу. Отримані таким чином кошти планується витратити на зведення стіни уздовж американо-мексиканського кордону.

 

Як раніше повідомляв OilNews, президент США Дональд Трамп підписав укази про відновлення будівництва нафтопроводів Dakota Access Pipeline і Keystone XL. Вони були зупинені за Барака Обами через протести захисників навколишнього середовища і американських індіанців.

 

Після закінчення будівництва нафтопровід Keystone XL дозволить доставляти з Канади 800 тис. бар. нафти в добу на переробні підприємства в Техасі та Луїзіані.

 

На Канаду припадає левова частка імпорту сирої нафти Сполученими Штатами. За даними Управління з енергетичної інформації (EIA) США, в 2016 році країна імпортувала близько 7,8 млн бар. нафти в добу. Близько 41% припадало на поставки з країн ОПЕК (в першу чергу, з Саудівської Аравії і Венесуели). З незалежних виробників найбільше нафти поставляє Канада (також близько 41%).

За матеріалами:oilnews

Всі новини