AMIC і UPG - лідери росту роздрібних продажів в серпні

03.10.2016

У серпні 2016 року роздрібна реалізація палив (крім ЗВГ і метану) за готівковий розрахунок склала 252,8 тис. тон, що майже на 12% нижче за показник 2015 року. Про це OilNews повідомили в «Консалтинговій групі« А-95 »з посиланням на дані власного дослідження, заснованого серед іншого на даних Держстату.

 

Більшість великих мереж АЗС продовжили негативну динаміку роздрібних продажів. Зокрема, столична KLO за рік втратила половину готівкової реалізації, реалізувавши в серпні в роздробі лише 5,2 тис. тон палива.

 

Аналогічне падіння відзначається в мережі «Роснефти», яка на всіх своїх 127 АЗС продала трохи більше 4 тис. тон бензинів і ДП.

 

Більш ніж на 10 тис. тон (11%) просіли продажі найбільшої консолідованої мережі групи «Приват», склавши 80,6 тис. тон. Готівкові продажу «БРСМ-Нафта» опустилися на 13% - до 15,8 тис. тон, а середньодобовий протоку знизився до 3 тон на одну станцію. Зниження реалізації також зазначається в мережах ОККО (-9%) і WOG (-7%), - до 46 тис. тон і 32 тис. тон відповідно.

 

Середньодобові продажі при цьому впали до 3,6 тон і 2,5 тон на одну АЗС. Після цього зниження лідером по середньодобової реалізації став SOCAR, продаючи по 4,1 тон бензину і ДП на одній АЗС.

 

Кілька мереж в серпні продемонстрували зростання наявних продажів. Зокрема AMIC в серпні реалізував 9,6 тис. тон палива, що в півтора рази більше минулорічного результату. Сумарно за 8 місяців реалізація в мережі австрійської компанії виросла на 67% - до 68,4 тис. тон. В той же час, за аналогічний період 2013 року, ця мережа продала більше 208 тис. тон нафтопродуктів.

 

Також двадцятивідсоткове зростання відзначається в мережі UPG, що реалізувала понад 5,3 тис. тон палива. При цьому, середньодобова реалізація мережі виросла на 7%.

 

В інших мережах-дискаунтерів, Marshal і «Укр-Петроль», в серпні зростання наявних продажів склав 13% і 20% відповідно.

 

Відзначимо, що негативна динаміка роздрібної реалізації палива в серпні сталася на тлі 5% зростання балансів ринку світлих нафтопродуктів. На думку експертів, зниження показника реалізації за готівковий розрахунок пов'язаний з відходом операторів від сплати роздрібного акцизу. Так, за даними OilNews, деякі мережі АЗК як і раніше не обкладають безготівкові продажу акцизним податком, відносячи ці обсяги до «відпустки зі зберігання».

 

Нагадаємо, що ставка роздрібного акцизу з 1 січня зафіксована на рівні € 0,042. Його перегляд відбувається поквартально згідно з курсом євро, встановленим Нацбанком на 20 число попереднього місяця. Таким чином, акциз з роздрібної реалізації нафтопродуктів в III кварталі 2016 року становить 1,17 грн / л.

 

Відзначимо, що на сьогодні адміністрування роздрібного акцизу, що надходить до місцевих бюджетів, залишається неефективним.

За матеріалами:oilnews

Всі новини