AMIC програв суд АМКУ за змову на паливному ринку

26.04.2017

Господарський суд Києва відмовив компанії AMIC Україна у скасуванні накладеного на неї Антимонопольним комітетом штрафу в розмірі 12,53 млн гривень.

 

Про це йдеться в рішенні Госпсуду Києва від 4 квітня, передають Українські новини.

 

Суд визнав аргументи AMIC Україна необгрунтованими, так як компанія не надала до матеріалів справи будь-яких доказів самостійного формування цін на нафтопродукти.

 

Йдеться про рішення АМКУ №480 від 28 жовтня 2016 року, яким комітет оштрафував 7 операторів АЗС сумарно на 204,325 млн гривень за узгоджені антиконкурентні дії на ринку роздрібної реалізації світлих нафтопродуктів в період з січня 2013 по січень 2016 року.

 

Зокрема, були оштрафовані компанії «ОККО-Нафтопродукт» на 77,88 млн грн, «ВОГ Рітейл» - на 54,36 млн грн, «Альянс Холдинг» - на 39,71 млн грн, Золотий екватор - на 16, 2 млн грн, AMIK Україна (раніше - ПІІ Лукойл-Україна) - на 12,53 млн грн, «Сокар Петролеум» - на 2,53 млн грн, «Паралель-М» - на 1,44 млн грн.

 

На думку АМКУ, такі дії операторів АЗС привели до усунення цінової конкуренції між нафтотрейдерами і спонукали інших учасників ринку встановлювати свої роздрібні ціни на необгрунтованому рівні і, як наслідок, це призвело до зниження конкуренції на ринку в цілому.

 

Згідно з позицією АМКУ, узгоджені дії полягали у встановленні і підтримці на інформаційних табло АЗС подібних між собою роздрібних цін на бензин марки А-95 і дизельне паливо.

 

Пізніше господарський суд Києва в березні скасував рішення Антимонопольного комітету України (АМКУ) про стягнення штрафу на 54 млн грн з компанії «ВОГ Рітейл», а також «ОККО-Нафтопродукт».

 

З аналогічних справах, Господарський суд Києва відмовив компаніям «Альянс Холдинг» (оператор мережі автозаправних станцій під брендом Shell) і «Паралель-М» у скасуванні накладеного на них Антимонопольним комітетом штрафу в розмірі 39,71 млн і щодо скасування штрафу 1,44 млн грн.

За матеріалами:nefterynok

Всі новини