АМКУ чекає допоб'яснень від учасників ринку по справі змови на ринку ЗВГ

26.02.2018

Антимонопольний комітет України провів перші слухання у справі про можливу змову ряду операторів роздрібного ринку скрапленого газу, який, на думку комітету, мав місце в серпні 2017 року. Відповідачам по справі надано час на подачу додаткових пояснень. Про це йдеться в повідомленні антимонопольного відомства.

 

Відповідачами виступають компанії «Надія», WOG, ОККО, «Авантаж 7» і «Факторинг Груп» ( «БРСМ-Нафта»). Згідно з попередніми висновками розслідування АМКУ, ці компанії в серпні 2017 року нібито синхронно піднімали ціни на автогаз без наявності для цього об'єктивних причин.

 

Розслідування було розпочато на початку вересня 2017 року після публічних заяв прем'єр-міністра і Президента. Воно було закінчено на початку лютого 2018 року. Компанії вже отримали попередні висновки після чого повинні пройти слухання, а потім - визначення розміру санкції і остаточне винесення рішення.

 

Нагадаємо, українські ціни на автогаз в серпні 2017 року поставили абсолютний рекорд за всю історію спостережень. Буквально за місяць альтернатива бензину - скраплений газ - подорожчав на заправках в півтора рази, а оптові ціни зросли вдвічі.

 

Ситуацією зацікавився уряд. 29 серпня прем'єр-міністр Володимир Гройсман провів нараду з представниками галузевих асоціацій та компаній-операторів ринку скрапленого газу. На ньому обговорювалися причини різкого зростання цін на автогаз. 30 серпня ситуацію прокоментував президент Петро Порошенко, висловивши впевненість, що в другій половині вересня роздрібні ціни на газ повернуться на колишній докризовий рівень. У другій половині вересня ціни дійсно почали знижуватися, але під впливом ринкових факторів.

 

Безпрецедентний стрибок цін в серпні був обумовлений двома основними факторами: введенням Росією обмежень на експорт ЗВГ в Україні і неможливістю оперативно заповнити випали обсяги за рахунок інших джерел. Проблему нестачі ресурсу на ринку погіршили дії «Укрзалізниці», яка не змогла забезпечити учасників ринку достатньою кількістю рухомого складу. Також криза загострила проблему нерозвиненості газової інфраструктури.

За матеріалами:enkorr

Всі новини