АМКУ оштрафував нафтотрейдерів на більш ніж 204 млн грн

31.10.2016

Антимонопольний комітет України оштрафував нафтотрейдерів на 204 млн 325 тис. 103 грн. за узгоджені дії на ринку. Таке рішення Комітет прийняв на своєму засіданні 28 жовтня 2016.

 

Про це повідомила прес-служба комітету.

 

Зокрема, накладено штраф на:

 

- ТОВ «Золотий екватор» - 16,2 млн грн;

 

- ТОВ «ВОГ Рітейл» - 54,4 млн грн,

 

- ПП «ОККО нафтопродукт» - 77,9 млн грн;

 

- ТОВ «Альянс Холдинг» - 39,7 млн ​​грн;

 

- ПІІ «АМІК Україна» (до 08.05.2015 ПІІ «ЛУКОЙЛ-Україна») - 12,5 млн грн;

 

- ТОВ «Сокар ПЕТРОЛЕУМ» - 2,5 млн грн;

 

- ТОВ «Паралель-М ЛТД» - 1,4 млн грн.

 

Рішення прийнято після розгляду справи про порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді антиконкурентних узгоджених дій між ТОВ «Золотий екватор», ТОВ «ВОГ Рітейл», ТОВ «ОККО нафтопродукт», ТОВ «Альянс Холдинг», ПІІ «АМІК Україна» і ТОВ «СОКАР ПЕТРОЛЕУМ »(далі - відповідачі), які в січні 2013 року - січня 2016 встановлювали роздрібні ціни на світлі нафтопродукти.

 

В ході розслідування було встановлено, що в січні 2013 року - січня 2016 року відповідачі одночасно або майже одночасно (з інтервалом в декілька днів) міняли роздрібні ціни реалізації бензину марки А-95 і дизельного палива шляхом вказівки цих цін на інформаційному табло на стаціонарних АЗС. Такі дії призвели до усунення цінової конкуренції між нафтотрейдерами і спонукали інших учасників ринків встановлювати свої роздрібні ціни на необгрунтованому рівні і, як наслідок, це призвело до зниження конкуренції на ринку в цілому.

 

Комітет своїм рішенням зобов'язав нафтотрейдерів впровадити:

 

- Зрозумілі, відкриті і прозорі критерії надання споживачам знижок в роздрібних цін на світлі нафтопродукти, зазначені на інформаційних табло;

 

- Механізм інформування споживачів про фактичні роздрібні ціни кожної з марок бензинів і дизельного палива, що реалізуються на стаціонарних АЗС, в тому числі з урахуванням програм лояльності, що проводять акції і надають знижки.

 

За даними Комітету, аналіз ситуації на ринку спростовує наявність об'єктивних причин для підвищення цін, що і є порушенням законодавства про захист економічної конкуренції.

 

Також Комітетом встановлено, що подібні дії ТОВ «Золотий екватор», ТОВ «ВОГ Рітейл», ТОВ «Окко нафтопродукт», ТОВ «Альянс Холдинг», ПІІ «АМІК Україна» (до 08.05.2015 ПІІ «ЛУКОЙЛ-Україна»), ТОВ «Сокар ПЕТРОЛЕУМ» і ТОВ «Паралель-М ЛТД», які полягали в:

 

- Встановленні і підтримці на інформаційних табло стаціонарних АЗС подібних між собою роздрібних цін на бензин марки А-95 і дизельне паливо

 

- Встановленні умов реалізації бензину марки А-95 і дизельного палива, при яких доступ споживача до інформації про розмір остаточних роздрібних цін обмежений, що відбувається в результаті застосування складних і непрозорих програм лояльності, умов проведення акцій та надання знижок, порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченим пунктом 1 статті 50 та частиною третьою статті 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції».

За матеріалами:nefterynok

Всі новини