Апеляційний суд зобов'язав Держгеонадра продовжити термін дії 11 ліцензій «Укрнафти»

12.04.2018

На початку квітня 2018 року Київський апеляційний адміністративний суд прийняв постанову залишити без змін рішення Окружного адміністративного суду м.Києва, яким було задоволено позов ПАТ «Укрнафта» про визнання протиправною бездіяльність Державної служби геології і надр щодо неприйняття рішення за результатами розгляду заяв компанії про продовження терміну дії 11 спеціальних дозволів на видобуток вуглеводнів. Йдеться про ліцензії, термін дії яких закінчується в першому півріччі 2018 року і які дають компанії право на видобуток вуглеводнів Росільнянского, Турутінского, Миколаївського, Луквинської, Довбушанських-Бистрицького, Орів-Улічнянського, Долинського, Струтинського, Спаського, Пасічнянського і Андріяшівське родовищ. Рішення Апеляційного суду вступило в законну чинності 3 квітня 2018 року.

 

Про це повідомили в компанії.

 

Адміністративний суд першої інстанції задовольнив відповідний позов «Укрнафти» 21 грудня 2017 року і зобов'язав Держгеонадра розглянути заяви компанії на продовження терміну дії ліцензій та вжити за результатами такого розгляду наказ з урахуванням принципу мовчазної згоди, встановленого ч. 6 ст. 4-1 Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності». Суд погодився з аргументами позивача, які чітко вказують на ухилення центрального органу виконавчої влади, що здійснює державну політику у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр, від виконання своїх прямих обов'язків і затягування процесу продовження терміну дії спеціальних дозволів компанії, хоча весь пакет необхідних для пролонгації документів «Укрнафта» подала заздалегідь.

 

У разі подальшого ухилення Держгеонадр від виконання судового рішення, «Укрнафті» доведеться звертатися до Державної виконавчої служби з метою примусового виконання рішення Окружного адміністративного суду м.Києва.

 

Крім того, в середині лютого 2018 року компанія подала аналогічний позов проти Держгеонадр щодо продовження ще 16 спецдозволів, термін дії яких закінчується в цьому році.

 

Продовження 27 спецдозволів, термін дії яких закінчується в цьому році, критично необхідно для «Укрнафти». Воно буде мати істотний вплив на її виробничі і фінансові показники, реалізацію інвестиційної програми, зайнятість працівників і доходи державного і місцевих бюджетів, погашення простроченого податкового боргу. За підрахунками «Укрнафти» на ці 27 родовищ припадає 53% річного видобутку нафти з конденсатом і 30% річного видобутку газу, а від цієї видобутку протягом року до державного та місцевих бюджетів очікується надходження близько 3 млрд грн доходів тільки від рентної плати.

За матеріалами:nefterynok

Всі новини