Квітневий імпорт ЗВГ виявився майже рекордним.

13.05.2016

Імпортні поставки скрапленого газу в Україну в квітні 2016 року склали 86,7 тис. тон, що майже вдвічі більше рівня квітня 2015 року і на 21% більше, ніж в березні 2016 року. Про це повідомили в «Консалтинговій групі А-95 »з посиланням на дані власного дослідження.

 

В «А-95» відзначили, що обсяг імпортних поставок в квітні є практично рекордним - більше було імпортовано лише в листопаді 2015 року (87 тис. тон).

 

Практично всі великі трейдери наростили поставки по імпорту. Найбільший обсяг імпортного газу оформлений в квітні компаніями, що входять в пул «БРСМ-Нафта» - 9,4 тис. тон,  це на 55% більше, ніж в березні.

 

Великі поставки також здійснили харківський «Пропан-Трейд» (7,9 тис. тон, + 46% до березня) і «УПК-Европлюс» (6,8 тис. тон, + 59%). В 2,3 рази наростив поставки WOG. З великих операторів знизили імпорт лише «Надія» (-18%) і «Авантаж» (-5%).

 

Частка РФ в поставках ЗВГ на український ринок продовжує рости. За чотири місяці 2016 року вона досягла 69%, ще 31% - білоруський імпорт з Речицького ГПЗ і Мозирського НПЗ. У 2015 році російська частка становила 53%, а в 2014 році при наявності поставок з Казахстану (19%) російський імпорт становив лише 38%.

 

Згідно з даними дослідження, в квітні відновив імпортні поставки «Майстер-Преміум», який поставив в Україну 300 т. Зокрема, близько 150 тон було вперше відвантажено на станцію Водолага в Харківській області, де компанія реалізує проект модернізації ДПС. Раніше залізничні поставки газу на це сховище були неможливі через відсутність під'їзних шляхів.

 

Оператори ринку пов'язують рекордні квітневі поставки по імпорту з бажанням трейдерів запастися ресурсом перед травневими святами і відзначають, що імпорт в травні не буде набагато більше. У той же час, за одностайною думкою оптових продавців, на українському ринку сформувався значний надлишок скрапленого газу. «Все було залито ще в березні - багато імпортерів сподівалися закупитися перед сезонним стрибком, але його досі так і не відбулося», - вважає керівник компанії з Києва.

За матеріалами:oilnews

 

Всі новини