«Арабський енергетичний альянс» відклав проект будівництва установки з виробництва ШФЛУ в Україні

29.06.2017

Компанія «Арабський енергетичний альянс юей» (АЕА) призупинила проект будівництва установки з виробництва широкої фракції легких вуглеводнів (ШФЛУ) в Полтавській області через зниження видобутку. Про це OilNews повідомили в прес-службі компанії.

 

Роботи по визначенню економічної доцільності будівництва установки з виробництва ШФЛУ проводилися компанією в 2016 році. Очікувалося, що крім отримання нового виду продукції, це рішення повинно було поліпшити якість підготовки природного газу і умови стабілізації конденсату. За результатами проведених робіт за основу для проектування був узятий варіант вилучення ШФЛУ із застосуванням колони ректифікації.

 

Техніко-економічні розрахунки проводилися виходячи з фактичної продуктивності Білоусівської установки попередньої підготовки газу (УППГ): дебіт природного газу 30 тис. Куб. м / добу, газоконденсату - 7 т / добу. Орієнтовна вартість будівництва установки оцінювалася в 16 млн грн, а термін окупності при такій продуктивності УППГ - 1 рік.

 

Але в першій половині 2017 року продуктивність УППГ знизилася щодо газу до 16-27 тис. куб. м / добу, газоконденсату - до 4-6 т / добу, що і послужило причиною припинення проекту.

 

«У першій половині 2017 року продуктивність Білоусівської УППГ знизилася в порівнянні з розрахунковими показниками. Це, в свою чергу, негативно впливає на терміни окупності технології, в зв'язку з чим роботи з проектування в даний момент припинені», - резюмували в компанії.

 

Як повідомляв OilNews, в 2016-2017 роках Полтавська облрада 4 рази відмовлялося  погоджувати видачу АЕА ліцензію на видобуток вуглеводнів на Північно-Яблунівській площі. Компанія вирішила домогтися позитивного рішення облради через суд, процес в даний час триває.

 

Довідка OilNews

 

«Арабський енергетичний альянс» працює в Україні з 2001 року, колишня назва - ТОВ «Кувейт Енерджі Юкрейн». Влітку 2013 року «Кувейт Енерджі», що володіла ліцензіями на розробку чотирьох українських нафтогазових родовищ, початок процес продажу своїх активів в Україні і Росії. У квітні 2014 року 100% статутного капіталу «Кувейт Енерджі» були придбані холдингом «Арабський Енергетичний Альянс», власником якого є кіпрська Zoynel Limited. Керівник компанії - Сергій Буров, який раніше обіймав посаду комерційного директора геофізичної компанії «Вікоїл».

За матеріалами:oilnews

Всі новини