Атирауський НПЗ завершив капремонт на тиждень раніше графіка

22.09.2017

Атирауський нафтопереробний завод відновлює після капітального ремонту виробництво світлих нафтопродуктів. Капітальний ремонт з повною зупинкою заводу розпочався 18 серпня і за графіком повинен був завершитися 29 вересня.

 

«ТОВ «Атирауський НПЗ» завершив плановий капітальний ремонт раніше запланованого терміну. Завдяки злагодженій і скоординованій роботі технічних, виробничих та ремонтних служб підприємства, а також підрядних організацій, всі роботи на основних технологічних установках, заплановані на період проведення капітального ремонту, завершені з випередженням графіка на сім діб», - цитує повідомлення прес-служби підприємства «Казінформ».

 

Капітальний ремонт поточного року відрізнявся від попередніх тим, що проводився одночасно на всіх установках заводу і був обумовлений майбутнім переходом заводу на збільшений (трирічний) міжремонтний цикл роботи.

 

Підготовка установки до поточного капітального ремонту була виконана в суворій відповідності до встановлених робочими процедурами і з дотриманням всіх діючих норм і правил промислової та екологічної безпеки. За час капітального ремонту на технологічних установках гідроочищення бензинів і дизельного палива, ізомеризації, виробництва і очищення водню, установці виробництва сірки замінені каталізатори і адсорбенти. Також проведено технічний огляд 133 175 погонних метрів трубопроводів і 1067 одиниць судин і апаратів. Виконано значний обсяг робіт по заміні та ремонту зношеного насосно-компресорного устаткування, проведена ревізія і ремонт технологічних печей і трубопроводів, енергетичного обладнання, а також ремонт 2320 одиниць приладів КВП. Здійснено 17 технологічних врізок в існуючі трубопроводи і факельні колектори по проекту «Комплекс глибокої переробки нафти», які дозволять в майбутньому без додаткової зупинки ввести в експлуатацію установки комплексу третього завершального етапу модернізації АПНЗ».

 

Починаючи з 18 вересня, на заводі проводяться пускові роботи установки первинної переробки з подачею сировини і подальшим виробленням готової товарної вугільної продукції. Пуск і висновок на робочий режим вторинних установок здійснюється відповідно до технологічного регламенту. «Заходи, проведені в період капітального ремонту, дозволять істотно підвищити ККД діючих установок, а також забезпечити переробку нафти відповідно до виробничого плану на вересень 2017 року», - пояснили в прес-службі Атирауського НПЗ.

За матеріалами:nefterynok

 

Всі новини