Азербайджан готовий приєднатися до угоди про обмеження видобутку нафти в разі його продовження

28.02.2017

Азербайджан готовий приєднатися до угоди про обмеження видобутку нафти в разі його продовження країнами ОПЕК і не-ОПЕК, заявив міністр енергетики республіки Натиг Алієв в інтерв'ю азербайджанському Держагентству АзерТАдж.

 

"Азербайджан за узгодженим з Моніторинговим комітетом механізму регулярно відправляє щомісячні показники за обсягами власного видобутку. Якщо угода по скороченню видобутку (між ОПЕК і країнами поза картелем ІФ-Аз) буде продовжено, Азербайджан готовий до нього приєднатися", - зазначив Н. Алієв.

 

Міністр повідомив, що в травні поточного року відбудеться засідання країн ОПЕК і країн, що не входять в картель, по ситуації з цінами на нафту, в ході якого будуть обговорені підсумки I-го півріччя 2017 року, ситуація на ринку, попит і пропозиції.

 

«Після цього або буде продовжено рішення, прийняте в листопаді 2016 року, або будуть зроблені додаткові заходи», - зазначив Н. Алієв.

 

Він нагадав, що в січні 2017 року добовий видобуток нафти в Азербайджані склала 793,9 тис. барелів нафти, основний обсяг якої був здобутий з блоку родовищ Азері-Чираг-Гюнешлі. «У січні Азербайджан виконав свої зобов'язання по скороченню видобутку нафти на 35 тис. барелів на добу. Незначна частина цих зобов'язань припала на видобуток нафти компанією SOCAR, а основний обсяг - на нафту, видобуту консорціумом (Азербайджанської міжнародної операційної компанією ІФ-Аз)», - додав Н. Алієв.

 

Глава Міненерго також підкреслив, що в даний час у Азербайджану є можливості і свої причини для скорочення видобутку.

 

За словами Н.Аліева з початку поточного року різкої зміни цін на нафту не спостерігається. З 1 січня і до цього дня ціна на нафту змінилася на $ 2-3 за барель. Незважаючи на те, що ціна не перевищила $ 60 за барель, «дуже добре, що вона і не опустилася нижче $ 50 за барель».

 

10 грудня 2016 року відбулося міністерське засідання країн ОПЕК і країн, що не входять в картель. За підсумками зустрічі країни підписали угоду про узгоджений зниження обсягів видобутку нафти. Скорочення видобутку для країн ОПЕК складе близько 1,2 млн барелів на добу, що відповідає рівню видобутку в 32,5 млн барелів на добу. Країни, що не входять в ОПЕК, знизять обсяги видобутку нафти на 558 тис. барелів на добу.

 

Згідно з домовленістю, Азербайджан зобов'язався скоротити власний нафтовидобуток на 35 тис. барелів на добу.

За матеріалами:nefterynok

Всі новини