Баланс на ринку нафти можливий до початку другого півріччя 2017 року - Shell

31.08.2016

У британо-нідерландському нафтогазовому гіганті Royal Dutch Shell прогнозують, що процес відновлення балансу на світовому ринку нафти може трохи затягнутися і продовжитися до другої половини 2017 року. Про це, зокрема, заявив агентству Reuters радник з енергетичних питань компанії Вім Томас.

 

«Це може статися в будь-який час між другою половиною поточного року і другою половиною наступного року», - вважає Томас, відзначаючи, що, згідно з найоптимістичнішим сценарієм, відновлення балансу між попитом і пропозицією на ринку нафти можливо, якщо величезні обсяги запасів «чорного золота »будуть витрачені вже в цьому році. За його словами, Shell готова до будь-якого розвитку подій.

 

Негативно позначитися на відновленні балансу може, вважаємо Томас, потенційне повернення на ринок близько 1,5 млн барелів на добу вуглеводневої сировини з Лівії і Нігерії, а також тривала невизначеність з рівнями нафтовидобутку і експорту Ірану і Іраку.

 

Також важливе значення на ситуацію надає і попит з боку Китаю та Індії, а будь-яка угода ОПЕК з заморожування рівня видобутку (планується на неофіційному нараді в кулуарах XV міжнародного енергетичного форуму в Алжирі, який пройде з 26 по 28 вересня), якщо таке трапиться найближчим часом, також може дати імпульс до зростання цін на «чорне золото». А ось якщо різко пожвавиться сланцеві добувачі в США, то це, навпаки, змусить ціни на нафту знижуватися, вважає експерт Shell.

За матеріалами:nefterynok

Всі новини