Barclays: ціни на нафту можуть знову впасти до $ 30 за барель.

30.03.2016

Скорочення інвесторами довгих позицій може привести до нового падіння світових цін на нафту до позначок в 30 доларів за барель, йдеться в прогнозі британського банку Barclays.

 

Довга позиція (long position) відкривається інвесторами, коли вони планують отримати прибуток від зростання ринку. Трейдер купує актив дешево, чекає зростання цін і продає його, отримуючи прибуток від зростання ринку.

 

«Якщо сировинні ринки опиняться під ударом через ліквідацію інвесторами довгих позицій, відкритих протягом останніх тижнів, є ймовірність зниження цін на 20-25%. Якщо такий сценарій розгорнеться, ціна на нафту може впасти назад до 30 доларів за барель », - цитує повідомлення банку агентство Рейтер.

 

Згідно з даними Комісії з торгівлі товарними ф'ючерсами США, фінансові менеджери, в тому числі хедж-фонди, хто не наважується відкривати довгі позиції за цінами на нафту марки WTI, незважаючи на безперервне падіння коротких позицій, відзначає агентство.

 

З початку літа 2014 року до кінця минулого року ціни на нафту обвалилися більш ніж втричі - з 115 до 36 доларів за барель марки Brent, а в 2016 році вже опускалися нижче 30 доларів. Фундаментально спад пояснюється високим рівнем видобутку у світі при сповільненому попиті, в тому числі через  ситуацію в Китаї. Однак таке глибоке падіння (нижче 40-50 доларів) експерти все частіше стали пов'язувати з фінансовими факторами, включаючи зміцнення долара. У прогнозах ж вони в цілому єдині - низькі нафтові ціни надовго.

За матеріалами:oilexp

Всі новини