Барель нафти Brent торгується вище $ 41; WTI побила тримісячні рекорди.

21.03.2016

Ціни на нафту продовжили швидке зростання у четвер, 17 березня. Драйверами зростання стали очікування від зустрічі в Досі, ослаблення долара США і відпрацювання ринком меншого, ніж очікувалося, зростання комерційних запасів нафти за океаном.

 

До 17:06 за Києвом вартість бареля травневої нафти Brent склала $ 41,41 (+ 2,68%). Барель квітневої нафти WTI торгувався по $ 39,91 (+ 3,77%). Девіація цін в ході торгів склала $ 40,1-41,44 і $ 38,48-39,86 відповідно.

 

Коливання північноморської еталонної суміші аналітики обумовлюють очікуваннями від призначеної на 17 квітня в Досі (Катар) зустрічі світових виробників нафти, що входять і не входять в ОПЕК.

 

«На даний момент ринок відчуває хорошу підтримку [на очікуваннях саміту в Досі], яка посилюється здешевленням [на рішенні ФРС США] доларом», - сказав Олів'є Якоб, нафтовий аналітик з Petromatrix. «[У таких умовах з цінами] буде важко повернутися до річних мінімумів».

 

Американський долар ослаб після заяви ФРС в середу, яке підірвало очікування зростання процентних ставок до червня. Слабшаюча валюта США робить номінованих в доларах товари, в чесності нафту, більш доступними для власників інших валют. Як правило, ослаблення долара призводить до зростання цін на сиру нафту.

 

Міністр нафти Катару заявив про те, що 15 великих виробників нафти з ОПЕК і поза нею заявили про готовність взяти участь в катарському саміті. На їх частку припадає понад 73% видобутої у світі нафти.

 

Нафтовий брокер PVM назвав прийдешній саміт «важливим кроком», проте скептично ставиться до можливості росту цін, заснованої на заморожуванні обсягів видобутку «чорного золота» на рівні січня поточного року. Саме в цей період найбільші виробники нафти продемонстрували максимальні рівні видобутку.

 

«Важко очікувати реальної підтримки цін від майбутньої зустрічі і можливого досягнення угоди, оскільки нафтовидобувні держави обговорюють перспективи заморожування видобутку нафти на безпрецедентно високому рівні», - написав Тамас Варга з PVM в своєму звіті.

 

Нафтові котирування також все ще отримують підтримку з боку меншого, ніж очікувалося, зростання комерційних запасів в США. Проте ці запаси нафти все ще знаходяться на рекордному рівні, повідомило Міненерго країни в середу.

За матеріалами:oilnews

Всі новини