Білорусь скасувала підвищення тарифів на транзит російської нафти

12.10.2016

Міністерство антимонопольного регулювання і торгівлі (БЕРЕЗЕНЬ) Республіки Білорусь постановою від 7 жовтня 2016 року скасував прийняте 28 вересня постанову, на підвищення тарифів на транспортування російської нафти по магістральним трубопроводах.

 

Новий документ опублікований у вівторок 11 жовтня на Національному правовому інтернет-порталі, передає «Інтерфакс-Україна».

 

Постанова набирає чинності з 12 жовтня і вводить в дію раніше встановлених тарифів на послуги з перекачування нафти по магістральних трубопроводах ВАТ «Гомельтранснафта Дружба» і «Полоцктранснефть Дружба».

 

Так, тариф на послуги з прийому і транспортування нафти для подальшого заміщення за напрямками Німеччина, Чехія, Словаччина, Польща, Угорщина, Україна за маршрутом Унеча (Високе) - Адамова Застава становить 267,32 російського рубля за 1 тону нетто (без ПДВ), по маршруту Унеча (Високе) - Броди - 114,82 рубля, по маршруту Невель (Великі Луки) - Полоцьк - Висока - 32,31 рубля.

 

Як повідомляв OilNews, на початок минулого тижня Білорусь оголосила про підвищення тарифів на транспортування нафти з Росії через свою територію приблизно в 1,5 рази.

 

Тариф на транспортування нафти по трубопроводу Унеча (Високе) - Адамова Застава встановлювався на рівні 400,98 руб. / тону (до збільшення - 267,32 руб. / тону) без урахування ПДВ. Вартість транспортування тонни нафти за маршрутом Унеча (Високе) - Броди мала становити 172,23 руб. / тону (до збільшення 114,82 руб. / тону). Вартість транспортування нафти на напрямку Невель (Великі Луки) - Полоцьк - Висока передбачалося збільшити до 48,47 руб. / тону (до збільшення - 32,31 руб. / тону).

 

Позапланове підвищення тарифів на транзит російської нафти через Білорусь є порушенням методики, передбаченої міжурядової, заявив після повідомлення про підняття тарифів Білоруссю радник президента компанії «Транснефть» Ігор Дьомін. Проте, Москва негайно почала переговори з Мінськом з цього питання.

 

Уже в ході переговорів стало відомо, що Білорусь домовляється про постачання іранської нафти через Україну. Не виключено, що це і стало тим козирем, який змусив Москву піти на компроміс в питанні ціни на газ для Білорусі, на які вона відмовлялася йти з початку року.

 

У понеділок 10 жовтня російський віце-прем'єр Аркадій Дворкович заявив про те, що Мінськ і Москва домовилися про коригування індикативного балансу поставок нафти і нафтопродуктів. Передбачається, що після врегулювання газових проблем РФ поставить Білорусі до 24 млн безмитної нафти, а та, в свою чергу, поставить в РФ 1 млн тон нафтопродуктів.

За матеріалами:oilnews

Всі новини