Білорусь підвищує тарифи на транзит нафти

06.01.2017

Білорусь з 1 лютого підвищує в середньому на 7,7% тарифи на послуги з транспортування нафти по магістральних трубопроводах, розташованих на території республіки. Відповідне рішення закріплене постановою №48 від 30 грудня 2016 року міністерства антимонопольного регулювання і торгівлі, передає «Інтерфакс-Захід».

 

Згідно з постановою, тариф на послуги з транспортування нафти по магістральних трубопроводах ВАТ «Гомельтранснафта Дружба» за маршрутом Унеча (Високе) - Адамова Застава підвищений з 267,32 до 287,90 російських рублів за тону нетто (без ПДВ), за маршрутом Унеча (Високе ) - Броди - з 114,82 до 123,66 рос. руб.

 

Визначено також тарифи на послуги з транспортування нафти по магістральних трубопроводах ВАТ «Гомельтранснафта Дружба» і «Полоцктранснефть Дружба» при здійсненні розрахунків в іноземній валюті: за маршрутом Невель - Полоцьк - ВАТ «Нафтан» - 35,16 рос.руб за тону нетто (без ПДВ), за маршрутом Унеча (Високе) - Полоцьк - ВАТ «Нафтан» - 134,96 рос.руб, по маршруту Унеча (Високе) - Мозир - ВАТ «Мозирський нафтопереробний завод» - 61,36 рос.руб.

 

Крім того, згідно з постановою БЕРЕЗЕНЬ, тарифи на послуги з транспортування нафти по магістральних трубопроводах ВАТ «Гомeльтранснефть Дружба» при здійсненні розрахунків в білоруських рублях за маршрутом Рeчіцa - ВАТ «Мозирський НПЗ» складе 0,51 білоруських рублів за тону (без ПДВ). Тариф на прокачування нафти по маршруту Рeчіца - Адамова Застава складе 6,96 біл. руб., по маршруту Рeчіца - ЛВДС «Мозир» - 0,43 біл. руб., по маршруту Рeчіца - Броди - 1,02 біл. руб.

 

Нові тарифи будуть діяти з 1 лютого по 31 березня 2017 року.

 

Як повідомляв OilNews, раніше російська компанія «Транснефть» направила білоруській стороні свої пропозиції щодо підвищення тарифу на прокачування нафти в 2017 році. Вона вважає економічно обґрунтованим підвищення транзитних тарифів компанією «Гомельтранснафта Дружба» на 5,8%, а «Полоцктранснефть Дружба» на 11,76%. Раніше Білорусь повідомила про намір збільшити тариф на прокачування нафти на 20,5%.

 

Нагадаємо, що в третій декаді листопада Мінськ повідомив «Транснефть» про те, що з 1 січня 2017 року будуть підвищені тарифи на транзит російської нафти через територію Білорусі. Це не перше повідомлення такого роду - на початку жовтня у відповідь на різке скорочення поставок сирої нафти з РФ на НПЗ республіки було заявлено про збільшення транзитних тарифів в середньому, в 1,5 рази.

За матеріалами:oilnews

Всі новини