Білорусь підвищить вартість на транзит нафти для РФ

04.10.2016

Білорусія підвищила тарифи на транспортування російської нафти через свою територію. Про це повідомляє РБК з посиланням на постанову міністерства антимонопольного регулювання і торгівлі Білорусії, опубліковане 1 жовтня.

 

 Згідно з новою постановою, вартість транзиту з 11 жовтня підвищиться для Росії в середньому в 1,5 рази, пише «Економічна правда».

 

З документа випливає, що транспортування нафти по трубопроводу Унеча (Високе) - Адамова Застава встановлюється на рівні 400,98 руб. / т (до збільшення - 267,32 руб. / т) без урахування ПДВ.

 

Транспортування тонни нафти за маршрутом Унеча (Високе) - Броди складе тепер 172,23 руб. / т (до збільшення 114,82 руб. / т).

 

Вартість транспортування нафти на напрямку Невель (Великі Луки) - Полоцьк - Висока зросте до 48,47 руб. / т (до збільшення - 32,31 руб. / т).

 

Позапланове підвищення тарифів на транзит російської нафти через Білорусь є порушенням методики, передбаченої міжурядом. Про це заявив радник президента компанії «Транснефть» Ігор Дьомін, пише «РІА« Новини ».

 

«В даний час російську сторону по суті поставили до відома про односторонньо прийняте рішення, яке порушує чинні домовленості - як положень міжурядової угоди, так і узгодженої методики (механізму) зміни тарифів», - сказав Дьомін.

 

Він пояснив, що Міністерство антимонопольного регулювання і торгівлі Республіки Білорусь постановою від 28 вересня 2016 року підвищив тарифи на транзит російської нафти по території Білорусі в середньому на 50%. Постанова набирає чинності з 11 жовтня 2016 року.

 

При цьому білоруські «Гомельтранснафта Дружба» і «Полоцктранснефть Дружба" не направляли в російську компанію «Транснефть» запити про позаплановані зміні тарифів на транзит, сказав Дьомін. Компанія вже проінформувала ФАС РФ про порушення білоруської сторони, додав він.

 

Рішення Мінська може бути кроком у відповідь на скорочення поставок сирої нафти з РФ до Білорусі в III і IV кварталах цього року. Таке рішення Москва прийняла, надаючи тиск на Мінськ в ході переговорів про ціну на російський газ, яку Білорусь вважає завищеною.

 

Як повідомляв OilNews, президент Білорусі Олександр Лукашенко не має наміру миритися зі скороченням поставок нафти з боку Російської Федерації. Про це він заявив в ході офіційної зустрічі з держсекретарем Союзної держави Григорієм Рапотою.

 

«Ми вже кілька місяців не можемо домовитися щодо ціни на газ. У зв'язку з цим Росія знизила поставки нафти в Білорусь. Ми це сприймаємо як тиск на Білорусь, але тиску я не потерплю і білоруси теж», - заявив Лукашенко.

 

У зв'язку з новим тиском Москви на Мінськ і зменшенням поставок нафти на білоруські НПЗ республіка повинна відновити пошуки альтернативних поставок нафти. Таку думку висловив директор «Консалтингової групи А-95» Сергій Куюн, виступаючи в Мінську на міжнародній конференції «Ринок нафтопродуктів і газу республіки Білорусь», передає «Інтерфакс-Україна».

 

«Росія в черговий раз довела свій статус ненадійного і політизованого постачальника, це простежується як на прикладі обмеження поставок нафти в Білорусь, так і з недавнього ембарго на постачання дизельного палива в Україну», - заявив експерт. За його словами, Білорусь повинна диверсифікувати не лише ринок збуту своїх нафтопродуктів, але і джерела поставок сировини.

За матеріалами:oilnews

Всі новини