Білорусь веде переговори з Іраном про постачання нафти через Україну

10.10.2016

Білорусь веде переговори з Іраном про постачання нафти в зв'язку зі складнощами переговорного процесу з Росією щодо газу і нафти. Про це заявив президент Білорусі Олександр Лукашенко, виступаючи в парламенті, передає «Інтерфакс».

 

«Ми ведемо переговори з Іраном, який рискає з пошуком ринку нафти і готовий знижувати ціну», - сказав Лукашенко.

 

Він також нагадав про недавнє скорочення обсягу поставок нафти з Росії і підкреслив, що нафтопереробні заводи Білорусі - «це підприємства, які не можна не забезпечувати під зав'язку нафтою».

 

За словами Лукашенка, іранська нафта може поставлятися морем до Одеси, а звідти - по нафтопроводу на нафтопереробний завод в білоруському Мозирі.

 

Як повідомляв OilNews, президент Білорусі Олександр Лукашенко заявляв, що не має наміру миритися зі скороченням поставок нафти з боку Російської Федерації.

 

«Ми вже кілька місяців не можемо домовитися щодо ціни на газ. У зв'язку з цим Росія знизила поставки нафти в Білорусь. Ми це сприймаємо як тиск на Білорусь, але тиску я не потерплю і білоруси теж », - заявив Лукашенко.

 

Також нагадаємо, що Білорусь з 11 жовтня підвищить для Росії тарифи на транспортування російської нафти в півтора рази.

 

Відзначимо, раніше директор «Консалтингової групи А-95» Сергій Куюн висловив думку про те, що в зв'язку з новим тиском Москви на Мінськ і зменшенням поставок нафти на білоруські НПЗ республіка повинна відновити пошуки альтернативних поставок нафти.

 

«Росія в черговий раз довела свій статус ненадійного і політизованого постачальника, це простежується як на прикладі обмеження поставок нафти в Білорусь, так і з недавнього ембарго на постачання дизельного палива в Україну», - відзначав експерт. За його словами, Білорусь повинна диверсифікувати не лише ринок збуту своїх нафтопродуктів, але і джерела поставок сировини.

 

Нагадаємо, що в березні Київ і Тегеран обговорили можливість поставок нафти з Ірану в Європу транзитом через Україну, а також переробки іранської нафти на українських НПЗ.

За матеріалами:oilnews

Всі новини