Білорусь відновила поставки нафтопродуктів на український ринок

15.07.2016

14 липня білоруські виробники відновили відвантаження нафтопродуктів на експорт, в тому числі в Україні. Про це OilNews повідомили джерела на українському ринку.

 

«Після відомості балансів білоруські заводи почали відвантаження бензинів і ДП українським компаніям», - розповів один з великих імпортерів мозирського ДП.

 

При цьому білоруська сторона запевнила українських контрагентів в готовності повністю виконати взяті на себе за контрактами зобов'язання, незважаючи на зниження завантаження власних НПЗ.

 

У той же час поки немає інформації про відновлення продажів білоруських нафтопродуктів на спотовому ринку, які припинилися ще 4 липня.

 

Відзначимо, що вчорашнє повідомлення про припинення відвантажень сколихнуло український ринок великого опту. Ряд операторів зняли свої цінові пропозиції. Інші підвищили вартість ресурсу до 18 500 грн / т. Також реакцією стало зростання цін на автомобільні партії ДП на тлі затяжного зниження. Так, у четвер середня по країні вартість дизпалива в дрібному опті зросла на 7 коп. / л.

 

Учасники ринку крім іншого активно обговорюють перспективу збільшення поставок дизпалива з Росії. Зокрема, на липень заплановане відвантаження до 70 тис. тон трубопровідного ресурсу з поставкою на Новоград-Волинський. Крім того, за інформацією ряду великих трейдерів, в липні очікується зростання поставок ДП з РФ по залізниці. Зокрема, з заводів «Лукойлу».

 

Нагадаємо, напередодні білоруські виробники призупинили поставки палив на експорт. Це було пов'язано з бажанням білорусів звести баланси ринків, щоб надалі виробити напрямки та обсяги експорту.

 

Нагадаємо, Росія до кінця року скоротить поставки нафти в Білорусь на 5 млн тон. «Поставки нафти в Білорусь можуть бути збільшені, якщо Мінськ виконає свої зобов'язання по газу», - заявив глава Міненерго РФ Олександр Новак.

 

Довідка OilNews

 

Незважаючи на наявність загального економічного простору, а також великої частки російських компаній в нафтопереробних активах Білорусі, РФ регулярно тисне на союзну державу, використовуючи графік відвантажень нафти, який може коригуватися щоквартально. Наприклад, в 2013 році приводом для такої «корекції» послужив реекспорт російських нафтопродуктів під виглядом розчинників і ТВД.

За матеріалами:oilnews

Всі новини