Білорусь вперше закупила партію іранської нафти замість російської

20.02.2017

Білоруська держкомпанія «Білоруська нафтова компанія» придбала 80 тис. тон (близько 600 тис. бар.) нафти з Ірану (продавцем виступила Національна іранська нафтова компанія NIOC), повідомляє Reuters з посиланням на чотири обізнані джерела. Як зазначає агентство, угода стала першою для Мінська з купівлі іранської нафти.

 

Нафта з Ірану, за відомостями Reuters, була продана польської «дочці» «Белоруснефть» - компанії Beloil Polska.

 

Нафта прибуде в український порт Одеса і латвійський Вентспілс, звідки залізницею вирушить до Білорусі, уточнюють два джерела Reuters, знайомих з ситуацією. Як зазначає Reuters, Білорусія змушена шукати альтернативні джерела поставок нафти в умовах скорочення поставок нафти з Росії в зв'язку з неврегульованим суперечкою з газового боргу Мінська перед Москвою.

 

Білоруські ЗМІ повідомляють, що отримати коментар в БНК поки не вдалося. «Джерело, знайоме з процесом закупівлі нафти в Білорусі звертатися в концерн « Белнефтехим », який регулює всі процеси покупки сировини. Там сказали, що БНК не входить до складу концерну. Разом з тим в «Белнефтехиме» відзначили, що «концерн продовжує роботу по виконанню доручення президента щодо постачання альтернативної нафти на білоруські нафтопереробні заводи», - відзначають в агентстві TUT.BY.

 

3 лютого президент Білорусії Олександр Лукашенко заявив, що влада Білорусі подали в суд на Росію у зв'язку з скороченням поставок російської нафти. «Суперечка йшла тільки по газу, а вони стали різати нафту. Ми звернулися, звичайно, до суду згідно з нашими домовленостями», - говорив Лукашенко на зустрічі з журналістами.

 

Як стало відомо в середині лютого НК «Роснефть» уклала контракти на поставку нафти в Білорусь в 2017 році в обсязі 10,2 млн тон йдеться в повідомленні компанії.

За матеріалами:nefterynok

Всі новини