Білоруські НПЗ планують переробити 18 млн тон нафти в 2018 році

10.04.2018

Білоруські нафтопереробні заводи планують переробити 18 млн тонн нафти в 2018 році, повідомляє "Інтерфакс" з посиланням на заступника голови державного концерну "Белнефтехим" Володимира Сизова.

 

"Планується переробити (в 2018 році) 18 млн тонн нафти", - зазначив В. Сизов.

 

За його словами, компанія постійно моніторить "питання, які стосуються диверсифікації поставок нафти". В першу чергу "Белнефтехим" орієнтується на економічну ефективність поставок.

 

За минулий рік "Нафтан" і Мозирський НПЗ отримали для переробки 18 млн тонн нафти. Крім того, згідно з домовленістю з РФ, Білорусія реекспортує 6 млн тонн з 24 млн тонн безмитного постачання з Росії з зарахуванням мит в свій бюджет.

 

При цьому можливе швидке завершення "податкового маневру" в Росії призведе до того, що ціни на нафту для Білорусії виростуть до загальносвітового рівня. У зв'язку з цим керівництво "Белнефтехіму" прийняло рішення прискорити модернізацію своїх заводів.

 

"Цей процес відбувався, і зараз ми намагаємося його прискорити. Розуміємо, що в зв'язку з можливим завершенням" податкового маневру ", переходом на світові ціни посиляться умови роботи на ринку нафтопродуктів", - підкреслив В. Сизов.

 

На даний момент "Белнефтехим" переробляє 8,2-8,3 млн тонн на рік на "нафтанам" і 9,6-10 млн тонн на Мозирському НПЗ. Очікується, що після закінчення модернізації до середини 2020 року білоруська заводи зможуть переробляти до 24 млн тонн нафти.

За матеріалами:nefterynok

 

Всі новини