Білоруські НПЗ після модернізації зможуть переробляти 24 млн тон нафти в рік

21.06.2017

Білоруські НПЗ після модернізації зможуть переробляти 24 млн тон нафти в рік. Про це повідомив заступник прем'єр-міністра Білорусі Володимир Семашко.

 

"Що стосується модернізації, швидше за все, на Мозирському НПЗ до кінця 2018 року закінчимо будівельно-монтажні роботи і в першій половині 2019 го вийдемо на проектну потужність, на" нафтанам "закінчимо модернізацію до 7 листопада 2019 року, в кінці 2019 початку 2020 -го вийдемо на проектну потужність. Тоді нам економічно вигідніше перероблятиме 24 млн тон нафти. Це теж записано в балансах, міжурядова угода ", - розповів Володимир Семашко.

 

Зараз Росія поставляє в Білорусь щорічно 24 млн тон нафти, з них 18 млн тон направляється на переробку на НПЗ. "Поки з урахуванням економічної кон'юнктури нам з 24 млн тон треба переробляти 18 млн тон. Це оптимальний варіант, коли обидва НПЗ будуть заробляти максимум прибутку", - цитує прем'єр-міністра Белта.

 

Володимир Семашко підкреслив, що всі питання по нафті з Росією повністю узгоджені. У тому числі з Білорусі знято зобов'язання поставляти в Росію 1 млн тон нафтопродуктів на рік. Вся нафта в Білорусь поставляється тільки трубопровідним транспортом - це найвигідніший для нашої країни варіант, звернув увагу віце-прем'єр.

 

Що стосується газового питання, то ціни для Білорусі визначені до 2019 року включно. У 2018 році вона складе $ 129 за 1 тис. кубометрів, в 2019-м - $ 127 за 1 тис. кубометрів. Сторони домовилися, що до кінця цього року будуть підготовлені пропозиції про порядок формування та функціонування єдиного ринку газу. Білорусь офіційно направила російській стороні свої пропозиції, вже почалися консультації на рівні заступників міністрів енергетики, потім вони продовжаться на рівні урядів, розповів Володимир Семашко.

 

До 1 липня 2019 року Білорусь і Росія повинні підписати угоду, де буде позначена траєкторія руху з 2020 року країн до порівнянними цінами на газ.

За матеріалами:nefterynok

 

Всі новини