Білоруси припинили спотові поставки палива в Україну через дефіцит нафти

07.07.2016

Як повідомив OilNews заступник генерального директора ЗАТ «БНК» з комерційних питань Сергій Гриб, твердження про те, що Білорусь припинила спотові поставки палива на український ринок через дефіцит нафти, не зовсім точно.

 

«Вчора на споті продавався в Україну бензин А92 і А95 і ДП з Мозирського НПЗ і« Нафтан ». Сьогодні так само пропонуємо і бензин і ДП з двох заводів! Є і 92 і 95 бензин, ДП є 10 і 50 РРМ », - пояснив Сергій Гриб.

 

Проте, джерела редакції на вітчизняному ринку як і раніше стверджують, що в даний час білоруські нафтопродукти відпускаються українським споживачам тільки за довгостроковими (term) контрактами.

 

Білоруські виробники нафтопродуктів не відпускають товар за контрактами «день в день». Про це OilNews повідомили джерела на ринку.

 

З понеділка, 4 липня, Мозирський НПЗ припинив поставки на умовах «спот» (умови розрахунків, при яких оплата за угодою проводиться негайно - як правило, протягом двох днів). Зараз ресурс продається тільки на умовах TERM (довгострокові контракти терміном від місяця).

 

Крім того, НПЗ «Нафтан» заявив про відсутність пропозиції дизеля Євро-5 на липень для України.

 

Зараз спотові угоди можливо заключити тільки через «Білоруський нафтовий торговий дім», але обсяг пропозиції там обмежений.

 

Зміни обумовлені дефіцитом нафти в Білорусі через зменшення поставок сировини з Росії. Згідно з прогнозами джерел на ринку, такий стан речей збережеться мінімум до кінця III кварталу.

 

Як повідомлялося, Росія планує до кінця року скоротити поставки нафти в Білорусь на 5 млн тон. Так, концерн «Белнефтехим» в кінці червня отримав затверджений графік на третій квартал 2016 року, згідно з яким обсяг що надходить з РФ нафти буде знижений на 2,25 млн тон.

 

Концерн «Белнефтехим» проводить юридичну експертизу рішення, прийнятого російською стороною, і планує провести консультації з Міненерго РФ.

 

Російська «Транснефть» повідомила, що «в рамках скорочення поставок до Білорусі» РФ перенаправить вивільнені обсяги нафти транзитом на експорт в треті країни.

 

Довідка OilNews

 

Між Мінськом і Москвою існують розбіжності з приводу поставок білоруських нафтопродуктів в Росію.

 

На початок поточного року Білорусь призупинила поставки автомобільного палива в Росію через те, що різниця в експортній вартості бензину в Росію і ЄС становить $ 80-100 на тонні. «Це буде злочин, якщо ми змусимо НПЗ віддавати свою продукцію за ціною, нижчою за собівартість», - заявив віце-прем'єр республіки Володимир Семашко.

 

У відповідь російська сторона пригрозила скоротити поставки нафти в Білорусь з розрахунку 5 тон «чорного золота» за кожну тонну недопоставленого палива.

 

Однак для  РФ не вигідно припиняти поставки «пільгової» нафти свого партнера по інтеграційному союзу як з політичних, так і з економічних причин.

За матеріалами:oilnews

Всі новини