Бізнес-омбудсмен закликає Кличка прискорити розробку правил розміщення АГЗП

29.03.2018

Офіс бізнес-омбудсмена просить мера Києва Віталія Кличка прискорити підготовку пропозицій щодо врегулювання правил і норм розміщення автогазозаправних пунктів (АГЗП) в Києві. Про це йдеться у копії листа до столичного меру, підписаного заступником бізнес-омбудсмена Ярославом Грегірчаком, оприлюдненою на Facebook-сторінці організації «Газові заправки України».

 

У листі наголошується, що це вже другий за останні півроку заклик до столичної влади врегулювати це питання.

 

Ще в липні 2017 року Київська державна міська адміністрація прийняла розпорядження №853, яким створила робочу групу для розробки нових правил. У тексті постанови зазначено, що ця робоча група повинна була підготувати свої пропозиції до 1 жовтня 2017 року, але зроблено це, за інформацією бізнес-омбудсмена, так і не було.

 

Нагадаємо, навесні 2017 року київська влада почала кампанію по боротьбі з нелегальними АГЗП в столиці. В результаті консолідованих зусиль до осені Київ був практично очищено від заправних пунктів, які не мають дозвільних документів.

 

Сумарні втрати бюджетів всіх рівнів від роботи нелегальних АГЗП в Києві в 2016 році оцінювалися в 1,5 млрд грн.

 

Власники демонтованих в Києві АГЗП почали оскаржувати дії влади в судах. Найбільше в цьому досяг успіху «Барс-2000», визнавши незаконними демонтаж своїх станцій і відновивши їх роботу.

 

За даними «Консалтингової групи А-95», зачистка ринку помітно збільшила продажі легальних АЗС, а з ними і доходи бюджету. Але більшість демонтованих газових модулів перебралися в Київську область. За оцінками «А-95», в київському регіоні з порушеннями працюють, щонайменше, 450 заправок.

За матеріалами:enkorr

 

Всі новини