Більше 40% експорту іранської нафти припадає на європейські НПЗ

07.12.2017

Більше 40% іранського експорту нафти і газового конденсату доводиться на нафтопереробні заводи в Європі. Про це свідчать дані міністерства нафти Ірану за листопад 2017 року, передає eadaily.

 

У звітності відомства не вказуються конкретні обсяги поставок на європейські НПЗ, однак відомо, що серед партнерів іранських постачальників є такі великі компанії, як Shell, Total, Eni, Saras, Repsol і Hellenic Petroleum.

 

На ринки Азії припадає 60% експорту Іраном нафти і конденсату. Найбільшим регіональним покупцем іранської нафти є Китай, який закуповує більше 600 тис. бар. сирої нафти на добу.

 

Далі Південна Корея, на яку припадає близько половини всього іранського експорту газового конденсату.

 

У січні-вересні поточного року Іран щодоби експортував в середньому по 2,5 млн бар. сирої нафти і 500 тис. бар. конденсату на добу.

 

Як повідомляв enkorr, частина іранської нафти буде поставлятися на зовнішні ринки через російське «Зовнішньоекономічне об'єднання« Промсирьеекспорт », причетну до поставок нафтопродукти в ОРДЛО.

 

Міністерство нафти Ірану прагне наростити експорт сировини в Європу. За підсумками вересня експорт іранського «чорного золота» в Азію збільшився до піврічного максимуму, але при цьому Індія і Японія скоротили закупівлі іранської ресурсу на третину.

За матеріалами:enkorr

Всі новини