Понад 70 зарядних станцій для електромобілів споруджені в Києві і області

05.07.2016

На сьогоднішній день в Києві і області налічується понад 70 зарядних станцій для електромобілів. Про це розповів засновник компанії ELMOB Захар Пашун, передає Gazeta.ua.

 

«Зараз на мапі Київщини більше 70 зарядних станцій електромобілів. Також багато таких, які не зазначені на карті », - розповів він, додавши, що розвиток інфраструктури дуже позитивно вплинуло на рівень продажів і обізнаність населення.

 

Він також зазначив, що старі електромобілі в середньому коштують $ 20 тис. Їх в основному купують власники бізнесу. Саме вони часто створюють нові зарядні станції на своїх підприємствах. «Швидкісних зарядок зараз мало, але скоро їх кількість зросте», - прогнозує Пашун.

 

За його словами, станції типу Supercharger планують облаштувати в містах і магістралях. Такі зарядні станції вже є в Києві, але їх всього дві. «Швидкісні станції планують встановити на трасах Київ-Одеса, Київ-Львів і тому подібне. Зараз є зарядні станції на АЗС, але там електромобіль заряджається близько трьох годин. Від домашньої розетки ще довше. Хоча більшість електромобілів власники заряджають біля будинку, на парковці тощо. Таких людей 95% », - додав він.

 

У той же час Пашун зазначає, що найбільша проблема електромобілів в Україні - не відсутність інфраструктури, а відсутність державного стимулювання. Наприклад, скасування податку на імпорт таких машин ще краще розвинула б цей ринок. Крім того, вже є сервісні центри, що обслуговують машини з електродвигунами.

 

Як повідомляв OilNews 30 червня відбулося відкриття зарядної електростанції для автомобілів E-line за адресою: вул. Велика Кільцева, 56, встановленої спільними зусиллями «Ощадбанку» і компанії «ВіДіАвтоСіті».

 

У квітні компанія «Оксіжен» відкопала першу в нашій країні станцію швидкої зарядки електромобілів Supercharger.

 

Також нагадаємо, що американський виробник електромобілів (Electric Vehicle - EV) Tesla Motors до кінця 2016 року має намір побудувати в Україні дві фірмові станції Tesla Supercharger для своїх EV. Обидві ЕЗС планується відкрити на трасі Київ-Львів: одну станцію біля Житомира, а другу - біля Львова.

 

Крім цього, «Концерн Галнафтогаз» (мережа АЗС під брендом ОККО) обладнав 34 своїх АЗК, які розташовані на шести жвавих автотрасах України, пристроями для зарядки електромобілів Keba P20. Установка кожної з автозарядок обійшлася компанії приблизно в € 2 тис., для власників електрокарів послуга буде безкоштовною. У цьому році компанія планує встановити ще 10 зарядок по країні. Також в Києві однією з перших зарядку на АЗС відкрив WOG на станції «Дакар» на Дніпровській набережній.

За матеріалами:oilnews

Всі новини