BP: Світовий попит на енергоресурси зросте на третину до 2040 року

21.02.2018

Британська нафтогазова корпорація ВР прогнозує зростання світового попиту на енергоресурси до 2040 року на третину, випливає з прогнозу компанії по розвитку світової енергетики.

 

"Швидке зростання економік, що розвиваються забезпечить збільшення світового попиту на енергоносії на третину. До 2040 року структура світового енергобалансу стане більш диверсифікованою, ніж будь-коли. Частка нафти, газу, вугілля і невикопних джерел енергії складе приблизно по 25% енергетичного балансу", - пояснює компанія.

 

Весь приріст енергоспоживання доведеться на швидкозростаючі економіки, що розвиваються: Китай і Індія забезпечать половину приросту попиту на енергоносії до 2040 року. При цьому ближче до кінця прогнозного періоду зростаючу роль буде грати Африка, і з 2035 по 2040 роки її внесок в зростання світового попиту на енергоносії буде вище, ніж у Китаю, йдеться в прогнозі.

 

Згідно з аналізом BP, попит на нафту буде рости до 2040 року. При цьому ближче до кінця прогнозного періоду зростання попиту в цьому секторі стабілізується і після 2030 року основним джерелом зростання попиту на нафту стане не транспортний сектор, а нафтохімія. Попит на природний газ буде зростати швидкими темпами, і газ витіснить вугілля з другого місця серед найбільших джерел енергії. До 2040 року США забезпечать майже чверть світового видобутку газу, а світові поставки СПГ виростуть більш ніж в два рази, наголошується в матеріалі.

 

"Стійке зростання поставок СПГ значно збільшить доступність газу в усьому світі, при цьому на початку 2020-х років поставки СПГ перевищать обсяги міжрегіональних поставок газу по трубопроводах", - підкреслюється в матеріалі.

 

Споживання вугілля, згідно з прогнозом, збережеться на поточному рівні. Китай збереже позицію найбільшого ринку вугілля - в 2040 році на країну доведеться 40% світового попиту на вугілля.

За матеріалами:nefterynok

Всі новини