Через тиждень ФСТЕК знову обмежить експорт ЗВГ з Росії

14.04.2017

За даними джерел на ринку постачання зрідженого газу з Російської Федерації в Україну можуть бути знову обмежені з 20 квітня 2017 року. Після цього періоду ЗВГ в Україні буде експортуватися тільки з дозволу Федеральної служби по митному та експортному контролю.

 

Учасники українського і російського ринку LPG відзначають, що повної заборони на експорт зріджених вуглеводневих газів в Україну з Росії введено не буде. «Одні компанії отримають ліцензії, а інші ні», - відзначають трейдери.

 

«На сьогоднішній день надходить маса суперечливої ​​інформації за результатами наради, яка була проведена в Міненерго Росії на початку цього тижня», - додає один з експортерів. За його словами документального підтвердження чуток немає.

 

За даними учасників російського ринку скрапленого газу «зелене світло» на поставку ЗВГ в Україні в першу чергу отримають структури Курченко і компанії - експортери газу «Роснефти». В кінці минулого року на російському ринку ходила інформація про наміри Курченко придбати великого гравця на ринку пропан-бутану Росії.

 

Разом з цим, один з трейдерів вважає, що обмеження з боку Росії перш за все зашкодить самим експортерам. "Котирування на скраплений газ падає, зростання споживання в Європі немає. Куди російські виробники будуть дівати газ, якщо ще будуть складнощі з постачанням в Україну?", - поділився роздумами співрозмовник.

 

Нагадаємо, що за даними консалтингової компанії UPECO в 2016 році російські виробники наростили поставки на адресу українських трейдерів на 87%, з 445 тис. тон до 832 тис.тон. Таким чином, в 2016 році український ринок скрапленого газу на 56,5% залежав від російського експорту ЗВГ (в 2015-му - 40%).

За матеріалами:nefterynok

Всі новини