Що може привести до краху цін на нафту в 2018 році?

26.12.2017

У міру наближення 2018 року аналітики та інвестори більш оптимістично дивляться на те, що в наступному році пропозиція нафти ще більше скоротиться, що підтримає зростання цін на нафту. Однак, зростання сланцевого видобутку в США, ймовірно, значно знизить приріст цін.

 

Що стосується пропозиції, важка ситуація в Венесуелі, можливі нові санкції відносно Ірану і посилення напруженості на Близькому Сході, в основному через проблеми Саудівської Аравії і іраксько-Курдистанського протистояння, можуть вивести більше барелів з ринку, ніж планують ОПЕК і її союзники.

 

Однак, за словами експерта з енергетичної політики, Michael Lynch, на ринку залишаються три потенційно можливих події, які можуть привести до падіння цін на нафту. До них відносяться: велика корекція на фондовому ринку США, яка може викликати розпродаж товарів; якщо один з членів ОПЕК або Росія не підтримають скорочення, які ми бачили до сих пор; і збільшення видобутку нафти в США настільки, що ОПЕК побачить в цьому загрозу для своєї частки на нафтовому ринку.

 

На ринку вже видно сигнали, що ми спостерігаємо міхур. Співвідношення ціни акцій в індексі S & P 500 і прибутку компанії знаходиться вище 25, що значно більше середнього історичного значення, трохи перевищує 15.

 

У саудівців майже немає вибору, окрім як підтримати ціни на нафту через їх сильно залежну від нафти економіки і запланованого IPO саудівської компанією Aramco. За словами Amy Myers Jaffe з Ради з міжнародних відносин, якщо Росія піде на поступки і збільшить видобуток нафти, остаточна битва за частку на ринку буде між США і Росією, незважаючи на те, що Саудівська Аравія продовжує впливати на нафтову політику ОПЕК і її партнерів.

 

«На даний момент Росія, схоже, згодна співпрацювати з Саудівською Аравією в підтримці стабільності на нафтовому ринку, що за іронією підходить і нинішньої адміністрації США, чиє перше повідомлення про зайнятість в Америці пов'язане з впливом на економіку сланцевої революції», - сказала Myers Jaffe.

 

Lynch стверджує, що сланцева революція і зростання видобутку нафти в США є потенційним фактором, який може привести до обвалу цін на нафту. «Якщо ОПЕК побачить, що в довгостроковій перспективі йому необхідно захищати свою частку ринку, то шанси того, що картель дозволить знизити ціни на нафту, виростуть», - каже Lynch.

 

ОПЕК в даний час відверто визнає, що результати сланцевої промисловості США перевершили первинні очікування, а на минулому тижні картель переглянув свої прогнози зростання поставок для країн, що не входять в ОПЕК, на цей рік і далі.

 

Міжнародне енергетичне агентство (IEA), зі свого боку, заявляє, що, хоча виробники ОПЕК вирішили продовжити угоду по скороченню до кінця 2018 року, поставки з країн, що не входять в ОПЕК, будуть збільшуватися більше, ніж очікувалося раніше, а загальне зростання пропозиції може перевищити зростання попиту в наступному році.

 

Останній короткостроковий прогноз по енергетиці показує, що загальний видобуток сирої нафти в США в цьому році складе в середньому 9,2 млн. барелів на добу і 10,0 млн. барелів на добу в 2018 році, що буде найбільшим середньорічним показником видобутку, який перевищить попередній рекорд в 9,6 млн. барелів на добу, що трапився в 1970 році.

 

ОПЕК добре обізнана про повторне відродження сланцевої промисловості в США, і схоже, що в даний час вона жертвує короткочасною часткою ринку заради більш високих цін на нафту або стабільності цін на нафту. Тому члени ОПЕК можуть в даний час потребуватиме більш високих цінах на нафту сильніше, ніж деякі сланцеві бурильники США.

 

У той час як багато аналітиків і ОПЕК очікують, що в кінці 2018 роки нафтовий ринок остаточно відновить рівновагу, різке коригування на фінансових ринках, неузгодженість в діях країн ОПЕК і не-ОПЕК, а також війни на ринку можуть призвести до зниження цін на нафту або в крайньому випадку - до обвалу цін на нафту.

За матеріалами:oilexp

Всі новини