Citigroup назвала основні фактори ризику для ОПЕК

30.12.2016

Міжнародному картелю належить вирішити в майбутньому році дуже непросте завдання - підтримати ціни на «чорне золото» і не допустити зростання видобутку сланцевої нафти в США. Загрозою для планів ОПЕК також є зростання видобутку в Лівії і Нігерії - держав, що входять в картель і звільнених від необхідності скорочувати виробництво.

 

Уже зараз помітно відновлення активності на сланцевих родовищах США завдяки зростанню цін на нафту і їх стабілізації на рівні вище 50 дол./бар.,  пише RNS з посиланням на Bloomberg. Якщо ціни піднімуться ще на $ 10, то видобуток сланцевої нафти, яка зараз становить 4,5 млн бар. / добу, може швидко вирости на 500 тис. бар./добу, зазначив керівник департаменту аналізу сировинних ринків Citigroup Ед Морс.

 

Сьогодні обсяг видобутку в США становить 8 млн б / д, що схоже з показниками дворічної давності. У той же час в країні, за даними Baker Hughes і Управління енергетичної інформації (EIA) США, працює лише третина бурових установок. З травня в США число бурових установок збільшилася приблизно на 200 од. через зростання цін на тлі переговорів про скорочення видобутку ОПЕК.

 

Перший сланцевий бум викликала глобальний надлишок пропозиції і падіння цін на нафту. У листопаді 2014 року ситуація погіршилася через стратегії картелю, який збільшив видобуток, прагнучи не втратити частку на світовому ринку. В результаті дій ОПЕК нафтові котирування в Нью-Йорку впали з більш ніж $ 100 / бар. в липні 2014 році до $ 26,05 в лютому 2015 року.

 

У 2017 році  ОПЕК і 11 не входять в картель нафтовидобувних держав мають намір скоротити видобуток, щоб стабілізувати ціни на нафту. Відповідно до консенсус-прогнозом аналітиків, опитаних агентством Bloomberg, ціни при цьому можуть вирости до $ 58 / барр., що на 29% більше, ніж в поточному році. Медіанний прогноз ціни на нафту марки Brent на перший квартал 2017 році становить $ 53 / барр., на другий - $ 56 / барр. Барель WTI, як очікується, буде коштувати на $ 1,4 дешевше.

 

Одна із загроз для стабілізації ринку нафти може виходити з країн, що входять в ОПЕК, - Лівії і Нігерії, оскільки обидві держави звільнені від зобов'язань по скороченню видобутку. Якщо виробництво сировини в Лівії і Нігерії в 2017 році вийде на максимальний рівень, це може зірвати плани ОПЕК по балансуванню ринку, сказав нафтовій стратег Bloomberg Джуліан Лі.

 

«Велика частина з 1,166 млн б / д, про скорочення яких домовилися країни ОПЕК, може бути компенсована за рахунок збільшення видобутку цими двома країнами, яка може нівелювати ефект скорочення видобутку країнами ОПЕК вже в наступному році», - вважає експерт.  

За матеріалами:oilnews

Всі новини