Commerzbank пояснює, чому падає ціна на нафту

02.07.2016

Аналітик Commerzbank Барбара Ламбрехт пояснює, чому ціни на нафту знижуються в останню пару днів. Brent зараз знову торгується нижче психологічного рівня в $ 50 за барель.

 

Недавнім зростанням вище цієї позначки ринок повністю відіграв втрати, понесені після проведення референдуму в Великобританії, що було обумовлено різким скороченням запасів нафти і триваючим зниженням видобутку нафти в США, пояснює експерт. Ці новини підтвердили факт скорочення пропозиції. Втім, стан справ може різко змінитися в решту літні місяці. Хоча в США виробництво, по всій видимості, продовжить знижуватися, в Нігерії після укладення перемир'я видобуток може знову злетіти вгору.

 

Згідно з повідомленнями міністра нафти Нігерії, виробництво в країні вже відновилося до 1.8 млн бар. / добу. Це приблизно на 400 тис. бар. / добу більше травневої оцінки, представленої агентством Bloomberg. Передбачається, що до кінця липня видобуток в країні цілком може досягти 2,2 млн бар. / добу. Нігерія підписала з китайськими компаніями меморандуми про взаєморозуміння щодо модернізації своєї нафтогазової інфраструктури на загальну суму $ 80 мільярдів, пише Financial Times з посиланням на заяву Державної нафтової компанії Нігерії (NNPC). За даними NNPC, домовленості досягнуті з 38 китайськими компаніями, включаючи Sinopec. Поки немає ясності з фінансуванням цих угод.

 

І хоча прогноз по відновленню видобутку в Нігерії здається зайво оптимістичним, очікується, що видобуток щонайменше істотно відновиться з 28-річних мінімумів. Якщо три найбільші виробники нафти в ОПЕК - Саудівська Аравія, Іран і / або Ірак також наростять виробництво, на ринок незабаром може повернутися профіцит пропозиції, незважаючи на те, що низький рівень цін стимулює попит, говорить Барбара Ламбрехт.

За матеріалами:oilexp

Всі новини