Дефіцит ЗВГ наростає: оператори імпортують газ з Італії

25.08.2016

У період з 1 по 22 серпня в Україні по залізниці було імпортовано 65,4 тис. тон ЗВГ. При цьому за останні 10 днів імпорт склав скромні 22 тис. тони. З урахуванням недостачі, що склалася ще в липні, нормалізація торгового балансу відкладається на невизначений термін. Про це OilNews розповіли в «Консалтинговій групі« А-95 ».

 

Незважаючи на рекордний старт місяця, коли за перші 12 днів в Україну було поставлено близько  42 тис. тон ЗВГ залізницею, у другій половині серпня відзначається черговий перебій з отриманням російського імпортного ресурсу. У період з 12 по 22 серпня в Україну надійшло всього 22 тис. тони газу.

 

Перебої з східного напрямку змушують операторів вдаватися до рідкісних для українського ринку постачання з інших напрямків. Так, «Надія» і WOG у серпні поставили 200 тон і 500 тон ЗВГ з НПЗ Orlen Lietuva відповідно. При цьому полтавська компанія почала імпорт ЗВГ італійського виробництва. В Україні цей ресурс надходить залізничним транспортом з румунського напрямку.

 

За оцінкою заступника гендиректора «Надії» Станіслава Батраченко, недостача імпорту за поточними цифрам становить близько 30 тис. тон. «Російські постачальники відзначають, що основним пріоритетом є забезпечення внутрішнього ринку. При цьому в деяких регіонах РФ також склалися значні перебої із забезпеченням газом. Це істотно ускладнює ситуацію для українського ринку », - резюмував він.

 

За словами ряду операторів, провал поставок у другій половині серпня привів до зльоту цін спочатку на аукціонах держкомпаній, а згодом і подорожчання ресурсу в опті. Станом на 23 серпня середньозважена ціна опту виросла до 17-200 грн / т.

 

Нагадаємо, липневі перебої в поставках російського ЗВГ привели до того, що ціна на імпортний газ злетіла з $ 210-220 до $ 380, а імпортний паритет внутрішніх аукціонів досяг $ 415 / т.

За матеріалами:oilnews

Всі новини