Дмитро Медведєв підписав наказ про покупку «Башнефть» компанією «Роснефть»

11.10.2016

Глава російського уряду Дмитро Медведєв повідомив у понеділок про те, що підписав наказ про продаж «Башнефть» компанії «Роснефть». За словами прем'єра, сума угоди склала 329,6 млрд руб. Всі кошти від продажу державного пакета акцій «Башнефть» будуть спрямовані в бюджет поточного року.

 

Угода повинна бути закрита до 14 жовтня, заявив Медведєв.

 

Раніше російська влада планувала виручити за свою частку «Башнефть» 297-315 млрд руб.

 

Як повідомляв OilNews, раніше свою зацікавленість в придбанні башкирського активу висловлювали «Лукойл», «Русснефть», ННК колишнього глави «Роснефти» Едуарда Худайнатова, «Татнефть», «Татнефтегаз» і фонд «Енергія» екс-міністра енергетики РФ Ігоря Юсуфова.

 

4 жовтня капіталізація «Башнефть» на Московській біржі становила 480,2 млрд руб. (3248 руб. за акцію, -0,64%). Ринкова вартість 50,08% акцій «Башнефть» становить близько 240 млрд руб. Таким чином, «Роснефть» придбала новий актив з премією до ринка більш ніж в 37%.

 

Відповідно до звітності «Башнефть», по МСФО за минулий рік чистий прибуток компанії виріс на 34,8% і досягла 58,175 млрд руб., при тому що виручка скоротилася на 4,1%, до 611,274 млрд руб. Одним з основних факторів, що зробили позитивний вплив на фінпоказники, стала оптимізація обсягів переробки, що дозволила максимізувати вихід світлих нафтопродуктів.

 

Аналітики «Райффайзенбанку» передбачили дефіцит валютної ліквідності на російському ринку в разі викупу «Роснефтью» свого пакету в 19,5% за 700 млрд руб. Інші експерти не згодні з такими висновками.

За матеріалами:oilnews

Всі новини