Видобуток сланцевої нафти в США подешевшав на третину.

01.04.2016

Витрати американських нафтогазових компаній на розвідку і видобуток сланцевої нафти знизилися в минулому році на 25-30% в порівнянні з рівнем 2012 року, коли вони перебували на десятирічному максимумі. Це стало наслідком впровадження передових технологій, які підвищили ефективність як бурових робіт, так і освоєння свердловин після буріння. Про це йдеться в дослідженні, проведеному консалтинговою компанією в галузі енергетики IHS Global Inc. на замовлення Управління енергетичної інформації (EIA) Міненерго США, інформує Oilexp.

 

IHS провела дослідження на найбільших в США родовищах сланцеву нафту Eagle Ford, Bakken, Marcellus і Permian. Якщо порівнювати з показниками 2014 року то в минулому році вартість запуску однієї свердловини знизилася на 7-22%.

 

Збереження низьких витрат на розвидку і видобуток може позначитися на нафтогазовому ринку в короткостроковій перспективі і в підсумку на цінах на енергоносії, вважають в IHS. В середині березня на тлі зростання нафтових цін в порівнянні з січневим 13-річним мінімумом американські сланцеві компанії вже стали відновлювати видобуток сировини на раніше заморожених виробництвах.

 

Компанії Pioneer Natural Resources і Oasis Petroleum планують відновити від 70% до 85% видобутку нафти при мінімальній окупності. «Американські виробники сланцевої нафти ніколи і не збиралися завмирати», - прокоментував технологічні успіхи Джон Річардсон з енергетичного консалтингового агентства ICIS.

 

Витрати на розробку континентальних родовищ залежать від цілого ряду чинників, таких як геологічні умови, глибина свердловин, можливості відкачування промислових стоків і т.д. Впровадження передових технологій та оптимізація конструкцій свердловин скоротили час бурових робіт і освоєння свердловин після буріння, сукупну вартість свердловин, а також підвищили їх експлуатаційні характеристики.

 

Подальша стандартизація цих процедур і поліпшення конструкцій свердловин продовжить знижувати відповідні витрати. Вартість одного фута проходки при бурінні залишиться низькою щонайменше до 2018 року, прогнозує IHS.

 

Як раніше повідомляв OilNews, згідно з прогнозами IHS, видобуток нафти в США може скоротитися з більш ніж 9 млн. бар. на добу,  до 8,3 млн. бар.  На добу до літа цього року. При цьому, на думку аналітиків, основна частка скорочень припаде на сланцеві проекти. 

За матеріалами:oilnews

Всі новини