Частка нелегальних продажів автогазу в Києві перевищила 70%

10.11.2016

Обсяг безподаткової торгівлі скрапленим газом в Києві за підсумками першого півріччя 2016 року перевищив 70%. Такі результати спеціального дослідження, проведеного «Консалтингової групи А-95».

 

Згідно з даними Державної фіскальної служби, за перше півріччя 2016 року в міський бюджет Києва було перераховано 60,452 млн грн збору з роздрібного обороту підакцизних товарів (роздрібний акциз) від реалізації скрапленого газу. Відповідні дані УКРІНФОРМ надала на запит тимчасової контрольної комісії Київради з перевірки діяльності автозаправних станцій (в тому числі газових) і нафтосховищ (терміналів) на території Києва.

 

З огляду на, що середня ставка роздрібного акцизу в першому півріччі 2016 року склала 1,17 грн / л, такий обсяг коштів був сплачений з реалізації близько 28,4 тис. тон скрапленого газу. Тим часом, за даними «Консалтингової групи А-95», обсяг столичного ринку пропан-бутану в розглянутий період склав близько 90 тис. тон.

 

«У першому півріччі 2016 року роздрібний акциз був сплачений за все з 30% продажів зрідженого газу, в зв'язку з чим втрати міського бюджету оцінюються в 140 млн грн», - заявив експерт «Консалтингової групи А-95» Артем Куюн.

 

На думку експертів, основну недоїмку формує зростаюча мережа нелегальних автомобільних газозаправних пунктів (АГЗП). За оцінками експертів «А-95» і КМДА, їх число на сьогодні досягає 300 одиниць, що значно перевищує кількість легальних об'єктів газопостачання.

 

У свою чергу, причиною виникнення і зростання обсягів безподаткової реалізації скрапленого газу є введення збору з роздрібного обороту підакцизних товарів (€ 0,042 / л) нафтопродуктів в 2015 році.

 

«Більшість нелегальних АЗС торгує без касових апаратів, перетворюючи роздрібний акциз в свій заробіток і конкурентна перевага перед добросовісними операторами. Обсяги безподаткової торгівлі зростатимуть і далі, але вже за рахунок нинішніх платників цього податку, які будуть змушені йти в тінь, щоб зберегти свій бізнес», - сказав Артем Куюн.

 

Єдиним виходом з ситуації, що склалася експерти вважають ліквідацію роздрібного акцизу з перенесенням цієї ставки в базовий акциз, який більш ефективно адмініструється, з подальшим перерозподілом надходжень до місцевих бюджетів.

За матеріалами:oilnews

Всі новини