Єдиним результатом введення мит на імпорт нафтопродуктів буде зростання цін, - «А-95»

06.12.2017

Ініціатива народних депутатів щодо введення мит на імпорт нафтопродуктів буде мати єдиний результат - пропорційне підвищення цін як на імпортне, так і на українське паливо. Таку думку озвучили в «Консалтинговій групі А-95».

 

Близько 80% нафтопродуктів завозиться в Україну по імпорту, ціноутворення на паливо будується на підставі імпортного паритету. Будь-який новий податок на імпорт буде вести до подорожчання всього споживаного в країні палива.

 

«Метою будь-якого мита є підвищення цін на продукцію внутрішнього виробника. При нинішніх світових цінах на нафтопродукти мито в запропонованому розмірі 5,5% призведе до підвищення цін на бензин і дизпаливо на 85 коп. / л », - заявив директор «Консалтингової групи А-95» Сергій Куюн.

 

Введення мита також суперечить зобов'язанням України в рамках Світової організації торгівлі і курсу країни на лібералізацію ринку. Введення мита в односторонньому порядку без консультацій з торговими партнерами - Литва, Польща, Білорусь, Болгарія, країни Чорноморського регіону і т.д. - може привести до кроків у відповідь, які вдарять по українському експорту.

 

Лобістом цієї ініціативи експерти «А-95» вважають групу «Приват», яка контролює найбільший нафтопереробний завод «Укртатнафта» (м.Кременчук).

 

Для досягнення енергетичної незалежності країни на ринку нафтопродуктів і розвитку нафтопереробної галузі експерти «А-95» бачать кілька напрямків державної підтримки. По-перше, всебічне стимулювати нафто- і газовидобування в Україні, що дасть НПЗ і ГПЗ додаткову вітчизняну сировину - нафту і газовий конденсат. По-друге, знизити вдвічі портові збори, які на сьогодні вдвічі вищі середньоєвропейських - це дозволить здешевити і диверсифікувати поставки імпортної сировини. По-третє, посилити роль держави в управлінні ПАТ «Укрнафта» і «Укртатнафта», в яких НАК «Нафтогаз України» належать великі пакети акцій. Збитковість і низькі темпи розвитку багато в чому обумовлені повним відстороненням держави від оперативного управління цими компаніями, що працюють переважно в інтересах приватних акціонерів.

 

Як повідомляв enkorr, у Верховній Раді готуються зміни в закон про митний тариф України, що передбачають введення загороджувального мита 5,5% на імпорт всіх видів моторних палив.

За матеріалами:enkorr

Всі новини