Єгипет почне експортувати природний газ ближче до 2020 року

17.02.2017

Єгипет планує почати експортувати природний газ ближче до 2020 року. Про це заявив глава єгипетського газового концерну EGAS Мухамед Ель-Масрі.

 

За словами ель-Масрі, який виступив на нафтовому форумі, 2019-й рік повинен стати останнім, коли Єгипет імпортує "блакитне паливо" з-за кордону.

 

"Єгипет сподівається досягти балансу між попитом і пропозицією на внутрішньому ринку газу протягом 2018 року і розраховує почати експорт до 2020 року", - заявив керівник EGAS.

 

У вівторок під час відкриття нафтової виставки EGYPS-2017, що проходить в ці дні у Каїрі, прем'єр-міністр АРЄ Шериф Ісмаїл заявив, що Єгипет розраховує стати головним центром з торгівлі енергоресурсами в регіоні.

 

В кінці серпня 2015 року італійська компанія Eni виявила найбільше газове родовище в Середземному морі. Згідно із заявою компанії, знахідка є "супергігантским відкриттям" в сфері природного газу. Родовище було виявлено в морі поблизу узбережжя Єгипту. Потенціал нового родовища Zohr площею близько 100 квадратних кілометрів може скласти до 850 мільярдів кубометрів газу.

 

В кінці листопада 2016 року Eni домовилася про продаж 10% в концесії родовища британської BP за 375 мільйонів доларів. Угода також включало в себе опціон на купівлю ще 5% на тих же умовах до кінця 2017 року. У грудні в проект увійшла російська Роснефть. Компанія погодилася придбати у Eni 30% у договорі концесії і 15% в операторів проекту за 2,8 мільярда доларів. Як повідомляє ПРАЙМ, угода підлягає схваленню з боку уряду Єгипту.

За матеріалами:nefterynok

Всі новини