Щоденні закупівлі нафти Китаєм досягли історичного максимуму.

22.03.2016

Китай в лютому імпортував рекордні обсяги щоденних поставок нафти. За підсумками місяця перше місце серед експортерів зайняла Саудівська Аравія. Росія виявилася третьою після Анголи.

 

Імпорт нафти в Китай виріс в лютому на 20% в річному численні, і обсяг щоденних поставок став рекордним за весь час спостережень, повідомляє Reuters з посиланням на свіжі митні дані.

 

Перше місце серед експортерів за підсумками місяця зайняла Саудівська Аравія, показавши другий для себе результат в історії. У лютому 2016 року вона поставляла в Китай 1,38 млн. бар. на добу (б / д), а рекорд був зафіксований в лютому 2012 році на рівні 1,39 млн. б / д, пише РБК з посиланням на Reuters.

 

Росія за рік збільшила поставки в Китай майже на 48%, до 1,03 млн.  б / д, посівши третє місце після Анголи.

 

У березневій доповіді Міжнародного енергетичного агентства (IEA) говорилося, що Китай замінив для Росії Німеччину в якості основного імпортера нафти. Reuters зазначає, що Росія в 2016 році зможе ще більше скоротити розрив з саудитам, якщо скористається зростаючим попитом з боку міні-НПЗ, які споживають щодня 1,8 млн. бар., що еквівалентно приблизно 20% імпорту.

 

Іран в лютому збільшив поставки нафти в Китай на 1% в порівнянні з минулим роком - до 538 тис. б / д. Найбільша азіатська нафтопереробна компанії Sinopec і державний нафтотрейдер Zhuhai Zhenrong підписали з Іраном контракт на поставку в 2016 році 505 тис. б / д, відзначає Reuters.

 

Як повідомляв OilNews, підйом попиту на нафту в Китаї поступово сповільнюється, тоді як в Індії він продовжує рости. Через це в доступному для огляду майбутньому Індія може змінити КНР в якості основного джерела зростання попиту на нафту.

 

Нагадаємо, Китаю вже ніде зберігати «чорне золото», через що місцеві порти забиті танкерами з нафтою.

 

Відзначимо, що Ангола не перший раз обходить Росію за обсягами поставок нафти на китайський ринок.

За матеріалами:oilnews

Всі новини