Єврокомісія офіційно пропонує скасувати візи Україні.

21.04.2016

Єврокомісія в середу оголосила про подачу законодавчої пропозиції щодо візової лібералізації для України.

 

Про це йдеться в документі, опублікованому на сайті Єврокомісії.

 

Варто відзначити, що в документі не вказуються жодні додаткові умови щодо введення безвізового режиму між Україною та ЄС.

 

"У своєму шостому і останньому звіті (щодо виконання Україною Плану дій з візової лібералізації". - Ред.) Єврокомісія прийшла до висновку, що Україна досягла необхідного прогресу і здійснила всі необхідні реформи, щоб забезпечити ефективне і стійке досягнення інших показників.

 

На основі цієї оцінки і з огляду на результати постійного моніторингу, який здійснювався з моменту запуску діалогу про лібералізацію візового режиму Україна-ЄС, Комісія підтвердила, що Україна виконала всі критерії для кожного з чотирьох блоків другої фази плану дій щодо візової лібералізації, і що вона представить на початок 2016 року законодавчу пропозицію внести зміни в регламент (EC) № 539/2001, вносячи України в список безвізових країн ", - йдеться в документі.

 

Як відомо, за процедурами Євросоюзу, після цього пропозиція Єврокомісії повинна пройти тривалу процедуру узгодження - і між країнами-членами Євросоюзу, і на рівні Європарламенту.

 

Процедура підготовки та розгляду документа в Європарламенті займає не менше місяця (зокрема, повинен бути призначений доповідач, проходять дебати і слухання). Після схвалення в ЕП він повинен бути затверджений Радою ЄС.

 

Виходячи з цього графіка, рішення вступить в силу тільки влітку, орієнтовно - в липні.

 

Нагадаємо, раніше ЗМІ повідомляли, що Єврокомісія запропонує скасувати візи українцям з можливістю призупинення безвізового режиму в разі зростання міграції з України.

 

Зокрема, повідомлялося, що кілька країн Євросоюзу, серед яких Німеччина та Франція, наполягають на укладанні в липні особливої угоди про лібералізацію візового режиму, яка відрізняється від діючої практики.

За матеріалами:pravda

Всі новини