Експерти заговорили про проходження дна на нафтовому ринку.

14.04.2016

Ціни на нафту продовжують своє сходження, проте цільові рівні виявилися досягнуті дуже швидко, і зовсім скоро на ринку можуть змінитися.

 

Попередній максимум по суміші Brent подолали ще в понеділок, тому з технічної точки зору подальший рух нагору особливих сумнівів не викликало. До того ж, знову ж таки з технічної точки зору, котирування повинні були дістатися до верхньої межі висхідного каналу.

 

Так воно і сталося, хоча, звичайно, для настільки впевненого зростання потрібен був ще й відповідний новинний фон, він також був присутній. Головним драйвером зростання стала новина про те, що Росія і Саудівська Аравія узгодили позиції з питання заморозки нафтовидобутку в рамках майбутньої 17 квітня зустрічі в Досі нафтовидобувних країн, що входять і не входять в ОПЕК.

 

«Сьогодні відбувся контакт представників Саудівської Аравії і Росії, в ході якого країни досягли консенсусу з питання заморозки нафтовидобутку», - заявило джерело «Інтерфаксу». Саудівці підкреслили, що приймуть остаточне рішення без прив'язки до позиції Тегерана.

 

Якщо все дійсно так, то питання про замороження обсягів видобутку можна вважати вирішеним, оскільки думка цих двох країн буде мати вирішальну вагу, та й Ірак вчора виступав за позитивне рішення переговорів.

 

Залишається тільки зрозуміти, як поведе себе ринок після зустрічі, адже, по суті, все і так вже закладено в ціни. Ймовірно, до кінця тижня увага учасників ринку буде прикута до даних по запасах і видобутку в США. Перша порція цієї статистики вже надійшла: свій звіт за тиждень представив Американський інститут нафти (API).

 

Без сюрпризів не обійшлося: після найсильнішого з початку року скорочення запасів минулого тижня тепер вони виросли, причому відразу на 6,2 млн. барелів при прогнозі в 1 млн.

 

Варто відзначити, правда, що запаси в Кушинга знизилися, що кілька згладило негативний ефект.

 

Втім, після публікації статистики котирування все одно пішли вниз, і тепер найцікавіше, які дані опублікує сьогодні Міненерго США і чи збережеться негативний тренд в обсягах видобутку.

 

Найбільші гравці заговорили про проходження дна

 

Агентство Bloomberg опублікувало повідомлення, в якому заявляє, що керівництво найбільших нафтотрейдерів вважає, що ринок вже пройшов своє дно і до кінця року ціни піднімуться до $ 50 за барель.

 

Даний прогноз керівники найбільших компаній галузі давали в ході минулої в швейцарській Лозанні галузевої конференції Commodities Global Summit. Йдеться про такі імена, як Trafigura, Vitol, Gunvor, Mercuria, Castleton і Glencore. Всі вони заявили про те, що ринок нафти повертається до балансу і попит перевищить пропозицію в другій половині року.

 

Негативний прогноз від МВФ

 

Міжнародний валютний фонд знизив прогноз за ціною на нафту на цей і наступний роки. За оцінкою аналітиків МВФ, середня вартість бареля "чорного золота" в 2016 році складе $ 34,75.

 

Це майже на $ 7 доларів менше, ніж в попередньому огляді МВФ. У 2017 році середня ціна нафти складе $ 41 за барель. Як пояснили у фонді, погіршення прогнозу пов'язане зі значним зростанням світових поставок нафти. У своєму звіті МВФ також приділив особливу увагу наслідкам можливого виходу Великобританії зі складу ЄС. На думку аналітиків фонду, це зашкодить як європейській економіці, так і в цілому світової.

За матеріалами:oilexp

Всі новини