Експорт нафти з США стримується інфраструктурними обмеженнями портів

22.05.2018

Технологічні обмеження американських портів, розташованих в Мексиканській затоці, можуть привести до подорожчання експорту нафти з США в Азію. Про це повідомляє Oil & Gas Journal з посиланням на результати дослідження, проведеного Управлінням енергетичної інформації (EIA).

 

У звіті EIA відзначається, що розташовані в цьому регіоні морські порти не здатні приймати супертанкери класу VLCC дедвейтом до 300 тис. тон. Тому нарощувати експорт нафти з США можна тільки одним способом: використовуючи більш компактні нафтоналивні суду з більш високою собівартістю транспортування вантажу.

 

Більшість морських портів США здатні обслуговувати танкери класу Aframax вантажопідйомністю до 500 тис. бар. При цьому в Сполучених Штатах є тільки чотири термінали, які можуть прийняти супертанкери класу Suezmax (0,9-1млн бар.) і два порти, призначені для обслуговування VLCC, підкреслюється в звіті EIA.

 

Необхідність використання нафтоналивних суден щодо малої вантажопідйомності вимагає більш широкого спреду між Brent і WTI. В іншому випадку режими прямий і реверсної перевантаження будуть економічно не вигідні.

 

«Витрати, пов'язані з необхідністю використанням невеликих суден, не критичні для експорту на невеликі відстані. Однак, в разі поставок американської нафти в Азію - найбільш перспективний напрямок для нафтової галузі США - ці витрати стануть більш значущими », - резюмують експерти EIA свій звіт.

 

Як повідомляв enkorr, експорт нафти США за підсумками 2017 році склав в середньому 1,1 млн б / д, що майже в два рази перевищує аналогічний показник за 2016 рік. При цьому список країн, що імпортують американську нафту збільшився до 37 з 27 в минулому році.

 

Видобуток нафти в США за підсумками 2017 року склала в середньому 9,3 млн б / д. За підсумками квітня 2018 року цей показник зріс до 10,7 млн ​​б / д. При цьому попит на сиру нафту в США склав в квітні 20,3 млн б / д.

За матеріалами:enkorr

 

Всі новини