Експортні доходи OPEC скоротилися на 15% в 2016 році

19.05.2017

За даними EIA, доходи від експорту нафти країн, що входять в OPEC, в минулому році знизилися на 15%. Це найнижчий результат з 2014 року, причинами якого стало зниження експорту і зниження цін на сиру нафту.

 

Цього року EIA прогнозує зростання доходів до $ 539 млрд. завдяки підвищенню цін і збільшення виробництва. У своєму останньому короткостроковому прогнозу в області енергетики (STEO) в 2017 році влада прогнозує щоденний видобуток нафти OPEC, рівну 32,11 млн. б / д у другому кварталі, 32,86 млн. б / д в третьому кварталі і 32,95 млн. б / д в останньому кварталі року.

 

За прогнозом EIA, щоденний обсяг видобутку OPEC в першому кварталі 2018 року становитиме в середньому 32,99 млн. барелів.

 

Прогноз доходів на 2017 рік можливо необхідно буде переглянути в міру розвитку видобутку, обмеження експорту і поліпшення цін. На даний момент Brent торгується близько $ 52 за барель, а WTI - $ 49,05 за барель.

 

Раніше в цьому році міністр нафти Нігерії, Emmanuel Ibe Kachikwu, попередив, що поточних скорочень видобутку недостатньо для того, щоб OPEC могла ефективно конкурувати з сланцем США. OPEC повинна знизити свої витрати виробництва, щоб стати кращим конкурентом. При високих витратах виробництва деяким великим виробникам OPEC потрібно Brent за ціною $ 60 за барель, щоб мати можливість інвестувати в нове виробництво, забезпечуючи сталий розвиток свого нафтового багатства. Однак цей рівень цін поки залишається віддаленою перспективою.

За матеріалами:oilexp

Всі новини