Емірати закупили американський конденсат

27.07.2017

Введені щодо Катару санкції обернулися немислимим раніше подією: США відправляють перший супертанкер з газовим конденсатом на Близький Схід. Abu Dhabi National Oil Co (ADNOC) купила конденсат на найбільшому американському сланцевий родовищі Ігл Форд. Виконання поставки в обсязі 2 млн барелів заплановано на вересень цього року.

 

Раніше ADNOC щомісяця отримувала з Катару 1-1,5 млн барелів конденсату за угодою з Qatar Petroleum. Газовий конденсат використовується на місцевих переробних потужностях для випуску Нафти, сировини для виробництва нафтохімічних продуктів. Після введення санкцій ADNOC закупила партію конденсату в Саудівській Аравії. Але в перспективі ця близькосхідна країна не може замінити поставки з Катару, оскільки ті обсяги конденсату, які зараз добувають саудівці, затребувані на місцевому ринку, видобутих обсягів недостатньо для стабільних експортних поставок в новому напрямку. Справа ускладнюється зростанням попиту в Південній Кореї та Індонезії, що призвело до напруженої ситуації на ринках Азії і Близького Сходу.

 

Американські експерти передбачають подальше зростання видобутку рідких вуглеводнів і газу в Сполучених Штатах, більш ніж на 30% нафти і конденсату до 12 млн барелів на добу і приблизно на 33% природного газу до 100 млрд куб. футів на добу до середини наступного десятиліття. Згідно з офіційними прогнозами, до кінця наступного року тільки в одному провідному нафтовому регіоні Сполучених Штатів - в Пермському басейні - буде вилучатись близько 2,9 млн барелів на добу, що на 500 тис. барелів вище показників червня 2017 року, а виробництво нафти в країні досягне до цього часу 9,9 млн барелів на добу.

 

Зараз американські постачальники активно прориваються на китайський та індійський ринки. У липні супертанкер Cosrising Lake, зафрахтований компанією PetroChina, доставив в китайський порт Циндао першу партію нафти зі стратегічного резерву Сполучених Штатів. 550 тис. барелів було продано китайцям за 28,8 млн доларів США. Президент Дональд Трамп вирішив розлучитися з частиною американського стратегічного нафтового резерву. Протягом першого півріччя 2017 року Китай імпортував близько 100 тис. барелів на добу зі Сполучених Штатів.

За матеріалами:oilexp

Всі новини