Енергомитниця готова виконувати рішення судів в питанні зупинки імпорту LPG в 2016-2017 роки

08.02.2018

Енергетична митниця буде виконувати всі рішення судів у справі про зупинку імпортного оформлення скрапленого газу в кінці 2016 початку 2017 го року.

 

Про це під час прес-конференції повідомив начальник Центральної енергетичної митниці УКРІНФОРМ Ігор Піковський.

 

«Суди йдуть ... Рахунок за результатами 5: 4 або 4: 4. Залишаюся при свойому прогнозі, що справу буде об'єднано, якимось чином », - зазначив він.

 

На питання чи буде митниця виплачувати суми збитку, з якими постраждалі трейдери звернулися до судів, Піковський відзначив, що митниця буде виконувати рішення суду.

 

Ігор Піковський додав, що в суди з позовами проти Енергетичної митниці, спочатку звернулося 6 компаній, потім одна свій позов забрала.

 

Нагадаємо, в період з листопада 2016 по лютий 2017 року через дій СБУ, Мінекономрозвитку і Енергетичної митниці постраждали основні українські імпортери і вантажоодержувачі скрапленого газу: «СВГ Плюс», «Пропан Трейд», «Газтрон», «Укргазпетролеум», «Надія», «Укрпетролпостач», «Лео Петрол», «Паралель» і ін.

 

З ініціативи СБУ, Енергетична митниця не проводила оформлення ЗВГ по кілька місяців, через що трейдери зазнали мільйонних втрат. За даними учасників ринку тільки непрямі збитки склали близько 40 млн грн.

 

В травні 2017 року Харківська окружний адміністративний визнав незаконною затримку Енергетичної митницею скрапленого газу «Пропан Трейд». В кінці вересня 2017 року Господарський суд Києва присудив стягнути з енергомитниці 4,42 млн грн за позовом про відшкодування шкоди компанії «СВГ Плюс».

 

У жовтні, Харківський адміністративний суд визнав протиправною бездіяльність Енергетичної митниці УКРІНФОРМ щодо нездійснення митного оформлення LPG і постановив стягнути 6,25 млн грн збитків на адресу позивача групи компаній «Газтрон».

За матеріалами:nefterynok

 

Всі новини