Ер-Ріяд переконує учасників ОПЕК + продовжити угоду до кінця 2018 року

23.11.2017

Саудівська Аравія в даний момент настійно переконує нафтовидобувні країни, що беруть участь в угоді про скорочення видобутку нафти (ОПЕК +), прийняти рішення про продовження домовленостей ще на три квартали, тобто, на весь 2018 рік, передає в середу РІА Новини з посиланням на агентство Рейтер.

 

За словами одного високопоставленого джерела, представники Саудівської Аравії "лобіюють з метою прийняття рішення про продовження угоди на дев'ять місяців в листопаді". "Існує 90-відсоткова ймовірність того, що рішення про можливе продовження буде оголошено в листопаді", - повідомило інше джерело агентства в ОПЕК, додавши, що рішення буде прийматися про продовження дії угоди саме на такий термін.

 

На початку листопада глава міністерства енергетики Росії Олександр Новак обговорив з королем Саудівської Аравії Сальманом Бен Абдель Азіз Аль Саудом угоду ОПЕК + і можливість її продовження при необхідності. На початку жовтня президент РФ Володимир Путін заявив, що угода про скорочення видобутку нафти, якщо буде продовжено, то, як мінімум, до кінця 2018 року.

 

ОПЕК і ряд не входять в організацію країн (ОПЕК +) з метою стабілізації ринку нафти домовилися в кінці 2016 року в Відні про скорочення своєї здобичі нафти сумарно на 1,8 мільйона барелів на добу з жовтневого рівня, з яких 300 тисяч припадають на Росію. Угода була укладена на перше півріччя 2017 року, а в травні продовжено ще на дев'ять місяців - до кінця березня 2018 року.

 

У Відні 30 листопада відбудеться зустріч міністрів нафти і енергетики всіх 24 держав угоди про скорочення видобутку нафти, і країн які входять і не входять в ОПЕК. Крім того, напередодні цієї зустрічі, 29 листопада, відбудеться засідання міністерського комітету з моніторингу виконання домовленостей ОПЕК + і коригування його умов, в який входять Саудівська Аравія, Венесуела, Кувейт, Алжир, Оман і Росія.

За матеріалами:nefterynok

Всі новини