Якщо Іран не приєднається до пакту про замороження, саудівці наростять видобуток нафти.

04.04.2016

Саудівська Аравія заморозить видобуток нафти тільки в тому випадку, якщо так же вчинять Іран і інші провідні виробники «чорного золота». Про це заявив кронпринц королівства, закликаючи Іран приєднатися до договору про заморожування обсягів видобутку нафти на січневому рівні.

 

Попередження 30-річного принца Мохаммеда бін Салмана, який вважається одним з найбільш перспективних політичних лідерів Саудівської Аравії, ставить під загрозу результати проведення зустрічі між ОПЕК і іншими великими виробниками, яка повинна відбутися 17 квітня в Досі.

 

«Якщо всі країни [учасники майбутнього саміту] згодні заморозити видобуток нафти, ми готові», - сказав бен Сальман в інтерв'ю Bloomberg.

 

Після коментарів саудівського кронпринца північноморська еталонна суміш марки Brent опустилася нижче $ 40 / бар., - до $ 39,81 (-1,3%).

 

Міністр нафти Ірану Біжан Намдара Зангане підтвердив свою присутність на саміті в Досі, але не приєднається до заморожування видобутку нафти. Про це повідомляють джерела, знайомі з політикою керівництва країни. Тегеран збереже свою політику відновлення частки ринку, яка істотно скоротилася за роки санкцій, сказало джерело, який попросив не називати свого імені.

 

Міжнародне енергетичне агентство повідомляє, що Іран, в свій перший повний місяць після зняття міжнародних санкцій в лютому, підняв видобуток нафти до чотирирічного максимуму в 3,22 млню. барелів на добу. Нафтотрейдери очікують чергове зростання в березні.

За матеріалами:oilnews

Всі новини