Якщо угода ОПЕК не буде продовжено, ціни на нафту можуть впасти до $ 40

28.04.2017

За оцінками аналітиків, в тому числі, глави відділу інвестицій Абу-Дабі, ціна на нафту впаде до рівня 40 доларів за барель або навіть нижче, якщо угоду ОПЕК про обмеження обсягів видобутку нафти не буде продовжено.

 

Шестимісячне скорочення обсягів видобутку нафти, яке почало виконуватися в січні, допомогло утримати ціни від падіння.

 

Однак збільшення поставок сланцевої нафти з США стримує зростання цін, не дозволяючи ціною на нафту піднятися вище $ 50 за барель.

 

За словами Christof Ruehl, якщо угода ОПЕК не буде продовжено, то вже ніщо не стане стримувати ціни від падіння до рівня $ 40 за барель і нижче.

 

На наступний місяць намічені збори ОПЕК, на якому буде вирішуватися питання про продовження терміну дії обмежень обсягів видобутку нафти. Нафта Brent торгується на рівні $ 51,59, що на 11 відсотків вище за ціну Brent на момент укладення угоди ОПЕК 30 листопада.

 

За словами колишнього старшого економіста BP Christof Ruehl, нафтовидобувним країнам не вдасться усунути перенасичення ринку, якщо вони не продовжать угоду про обмеження обсягів видобутку нафти на шість місяців. Він вважає, що виробникам потрібно ще два з половиною роки, щоб усунути нинішній профіцит.

За матеріалами:oilexp

Всі новини